اجرای طرح‌های بندری استان بوشهر تسریع شود/ لزوم ساماندهی ته‌لنجی
اجرای طرح‌های بندری استان بوشهر تسریع شود/ لزوم ساماندهی ته‌لنجی

بوشهر- استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های بندری استان، گفت: آیین‌نامه کالای همراه ملوان و ته‌لنجی که در هیئت دولت مصوب شده برای اجرا نیاز به تصویب سران قوا دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محمدی‌زاده ظهر پنجشنبه در نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان بوشهراظهار داشت: سفر رئیس جمهور به استان بوشهر مصوبات خوبی داشت که باید برای تسریع در اجرای این مصوبات تلاش شود.
وی یکی از مصوبات مهم در استان را تکمیل راه‌اهن بوشهر- شیراز دانست و اضافه کرد: به دستور مقام معظم رهبری بودجه این طرح از محل صندوق توسعه ملی تأمین شده که باید ساز و کار تحقق و اجرایی شدن در مصوبات تهاتر نفت برای این خط ریلی تدوین شود.
استاندار بوشهر به پیشینه تاریخی استان بوشهر در عرصه تجارت و بازرگانی به ویژه تجارت دریایی اشاره کرد و ادامه داد: شهر بوشهر در دوره قاجار دارای کنسولگری خارجی بوده و این منطقه مرکز تجارت و بازرگانی کشور بود.
وی با بیان اینکه آیین‌نامه تهیه شده کالای همراه ملوان و ته‌لنجی که در هیئت دولت مصوب شده برای اجرا نیاز به تصویب سران قوا دارد، افزود: با تصویب آن مبادلات تجاری و بازرگانی و ته لنجی استان بوشهر ساماندهی می‌شود و این مسیر انحرافی که در ۲۵ سال گذشته شکل گرفته در مسیر قانونی قرار می‌گیرد.
محمدی‌زاده یکی دیگر از مطالبات فعالان اقتصادی استان را تصویب فهرست کالاهای مشمول تخفیف ۲۰ درصد سود بازرگانی دانست و بیان کرد: تسریع در اجرای طرح‌های بندری بوشهر، گناوه، ریگ و دیلم از دیگر مطالبات مهم استان است.
وی با اشاره به اینکه این استان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی خوش درخشیده است، اظهار داشت: استان بوشهر در جنگ تحمیلی هشت ساله در سه جبهه هوایی، دریایی و زمینی نقش مهمی داشتند و رزمندگان در عملیات‌های گوناگون افتخار آفریدند.
وی با اشاره به فعالیت‌های مهمی در دولت انقلابی و مردمی آیت‌الله رئیسی در استان اجرا شده است، تصریح کرد: طرح‌هایی که در سال‌های گذشته متوقف شده بود در یک سال گذشته با سیاست دولت انقلابی و مردمی و مجاهدت‌های دولت‌مردان حرکت‌های مهمی در تسریع در تکمیل طرح‌های اشتغال‌زایی، اقتصادی و عمرانی اجرا شده است.
استاندار بوشهر با اشاره به اینکه اکنون ایران اسلامی در جنگ اقتصادی با دشمن قرار دارد تصریح کرد: در این شرایط جنگی، اجرا طرح‌های مهمی در کشور شاهد هستیم که سبب نگرانی دشمنان شده است.
محمدی‌زاده وحدت و همدلی مردم با هدایت‌های مقام معظم رهبری را سبب ناکامی اهداف دشمنان در ایجاد ناامنی و متوقف شدن پیشرفت کشور دانست و بیان کرد: شتاب پیشرفت کشور در سطوح مختلف افزایش یافته است و این سختی‌ها و مشکلات سپری می‌شود و برنده جنگ اقتصادی و تحریم‌ها، ملت ایران است.