ارزان‌ترین خودروهای ۲۰۲۲ را بشناسید/ خودروهای جدید چه قیمتی دارند؟
ارزان‌ترین خودروهای ۲۰۲۲ را بشناسید/ خودروهای جدید چه قیمتی دارند؟

تابستان گذشته میانگین قیمت یک خودروی جدید به ۴۰۰۰۰ دلار رسید؛ تا دسامبر، این رقم به ۴۷۰۷۷ دلار افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، طوفان کمبود عرضه و اختلالات مرتبط با بیماری همه گیر صنعت خودرو را متحول کرد و قیمت ها را در بازار خودرو افزایش داد. با توجه به اینکه ماشین‌های کمتری برای فروش وجود داشت و افرادی که مایل به خرید آن‌ها بودند کم نبودند، نمایندگی‌ها ارائه تخفیف‌ها را متوقف کردند و ۱۰ خودروی ارزان قیمت ۲۰۲۲ دیگر در محدوده زیر ۲۰ هزار دلار نیستند.
در جایگاه دهم ارزان‌ترین خودرو ۲۰۲۲ نیسان سنترا با قیمت ۲۰ هزار و ۶۳۵ دلاری ایستاده است؛ زیر کاپوت آن یک موتور چهارگانه خطی ۱۴۹ اسب بخار قرار دارد.

نهمین خودرو ارزان قیمت ۲۰۲۲ محصول کمپانی خودروسازی کیا است؛ کیا سول با قیمتی بالغ بر ۲۰ هزار و ۵۰۵ دلار در این جایگاه قرار گرفته است.

هیوندای ونه در جایگاه هشتمین خودرو ارزان قیمت ۲۰۲۲ با قیمت ۲۰ هزار و ۲۴۵ دلاری ایستاده است؛ این خودرو۱.۱ ثانیه سریع‌تر از نیسان کیکس و گران‌تر و ۲.۴ ثانیه سریع‌تر از تویوتا C-HR است.

هفتمین خودرو ارزان قیمت کیا نیز متعلق به کمپانی خودروسازی کیا است؛ کیا فورته پرفروش ترین مدل این برند کره ای است که در حال حاضر ۲۰ هزار و ۱۱۵ دلار قیمت خورده است.

در جایگاه ششم ارزان ترین خودروهای ۲۰۲۲ خودرو سوبارو ایمپرزا با قیمتی بالغ بر ۱۹ هزار و ۷۹۰ دلار ایستاده است؛ سوبارو ایمپرزا مقرون به صرفه ترین وسیله نقلیه با AWD موجود امروزی است. قدرت این خودرو از یک گیربکس چهار سرعته ۱۵۲ اسب بخاری با گیربکس دستی پنج سرعته تامین می شود.

هیوندای اکسنت در جایگاه پنجم ارزان ترین خودرو ۲۰۲۲ ایستاده است؛ این خودرو در حال حاضر ۱۷ هزار و ۶۹۰ دلار قیمت خورده است و در ۸.۹ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد.

چهارمین خودرو ارزان قیمت ۲۰۲۲ محصول کمپانی خودروسازی ریو است؛ این خودرو در حال حاضر در بازار های جهانی به قیمت ۱۷ هزار و ۲۷۵ دلار خرید و فروش می شود.

نیسان ورسا با قیمتی بالغ بر ۱۶ هزار و ۲۰۵ دلار سومین ارزان ترین خودرو ۲۰۲۲ است؛ نیسان ورسا با مجموعه ای از ویژگی های ایمنی استاندارد مانند ترمز اضطراری خودکار جلو و عقب، نور بالای خودکار و هشدار خروج از خط عرضه می شود.

دومین خودرو ارزان قیمت ۲۰۲۲ متعلق به برند خودروسازی میتسوبیشی است؛ میتسوبیشی میراژ تقریبا ارزان‌ترین خودروی جدید آمریکاست. میراژ هاچ بک و سدان میراژ G۴ با موتور سه سیلندر ۷۸ اسب بخاری یکسان عرضه می شوند. این خودرو در حال حاضر ۱۶ هزار و ۱۲۵ دلار قیمت دارد.

در جایگاه نخست ارزان ترین خودرو ۲۰۲۲ خودروای از کمپانی خودروسازی شورولت ایستاده است؛ شورولت اسپارک با قیمتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۵۹۵ دلار ارزان ترین خودرو ۲۰۲۲ است.

۲۲۳۲۲۷