افزایش سرعت وزش باد در بوشهر/ سواحل استان مواج و متلاطم است
افزایش سرعت وزش باد در بوشهر/ سواحل استان مواج و متلاطم است

بوشهر- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش سرعت وزش باد در استان خبر داد و گفت: سواحل استان بوشهر تا دوشنبه آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا به سبب وزش بادهای شمال غربی بر روی دریا، سواحل و فراساحل به‌ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان مواج و متلاطم باشد.

وی اضافه کرد: همچنین پیش بینی می‌شود از روز شنبه آینده مجدداً وزش باد نسبتاً شدید تا شدید شمال غربی روی سواحل و خلیج فارس آغاز شود و تا روز دوشنبه ادامه یابد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در پی این وضعیت انتظار می‌رود خلیج فارس و سواحل استان بوشهر، روزهای شنبه تا دوشنبه هفته آینده مواج و متلاطم باشد.

وی بیان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و طی صبحگاه در برخی نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر خواهد بود.