امام جمعه گناوه: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی از مطالبه‌های رهبری است
امام جمعه گناوه: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی از مطالبه‌های رهبری است

گناوه – ایرنا – امام جمعه گناوه گفت: برگزاری مناظره و کرسی‌های آزاد اندیشی یکی از مطالبه‌های مقام معظم رهبری است که هر چه بیشتر باید در دانشگاه‌ها گسترش یابد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه پیام نور گناوه روز دوشنبه به نقل از حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در  مناظره دانشجویی دانشگاه‌های گناوه افزود: کسی که وارد بحث مناظره می‌شود باید متقن صحبت کند و علاوه بر آن سئوالات مطرح شده کلیشه‌ای نباشد.

وی گفت: در مناظره برای اینکه مخاطب بتواند مطلب را بهتر بپذیرد و درک کند باید منبع و ماخذ مطالب مطرح شده بیان شود.

رکنی حسینی اضافه کرد: برگزاری مناظره‌ها در جامعه به خصوص برای قشر دانشجو بسیار موثر و راهگشا است و نباید منحصر به زمان خاص باشد بلکه به صورت مستمر برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: در موضوعات مناظره باید از پراکندگی ها در مباحث  پیشگیری شود و  با مطالعه، زمان کافی و مطالبه گری بیشتری ادامه یابد.

امام جمعه گناوه یادآورشد: مناظره‌ها به صورت بحث‌های طلبگی باشد و سئوال و جواب‌ها بر اساس بحث بین موافق و مخالف باشد.

وی گفت: موضوعات مانند حجاب یا موارد دیگر را در جامعه از بعد دینی، فقهی و روانشناسی و جامعه شناسی نتوانستیم بررسی کنیم و اگر هم بررسی شده ،بر یک ابعاد آن تاکید شده است.

                                                                                                                                       امام جمعه گناوه: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی از مطالبه‌های رهبری است

امام جمعه گناوه بیان کرد: امروز برخی باورهای دینی و قرآنی با مسائل اقتصادی و زندگی مردم گره خورده است و اگر مقاومتی نیز صورت می‌گیرد به دلیل همین مشکلات است و البته بطور یقین می‌پذیرند که در جامعه اسلامی باورهایی وجود دارد که باید ملتزم به آنها بود.

رئیس دانشگاه پیام نور گناوه گفت:  نخستین مناظره دانشجویی دانشگاه‌های گناوه با همکاری این دانشگاه،  آزاد اسلامی و  علمی کاربردی به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو با موضوع “حجاب امری شخصی است، دولت دخالت در آن را ندارد”  برگزار می‌شود.

مجید قربانی افزود: داشتن علم و آگاهی، رعایت ادب و احترام، سعه صدر و قدرت شنیدن عقاید دیگران، پرهیز از تعصب نابجا، مستند گویی و تکیه بر دلایل محکم و منطقی، نقد سخن گوینده نه گوینده سخن در مناظرات باید رعایت شود.

وی از همکاری دانشگاه‌های گناوه در برگزاری این مناظره تقدیر کرد و گفت: امید است این مناظره سرآغاز برنامه‌های بیشتر در آینده با همکاری دانشگاه‌های شهرستان باشد و تداوم یابد.

در این مناظره که در سالن فنی و حرفه ای گناوه برگزار شد، تیم‌های مناظره کننده از دانشگاه‌های گناوه در دو بخش مخالف و موافق به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات و سئوالات خود پرداختند.

در پایان از تیم‌های شرکت کننده، اساتید مشاور تیم‌ها و داوران و ناظران مناظره با اهدا لوح سپاس و تندیس تقدیر شد.