بانوی تاریخ‌ساز شمشیربازی ایران: پوستم کنده شد تا مدال گرفتم!
بانوی تاریخ‌ساز شمشیربازی ایران: پوستم کنده شد تا مدال گرفتم!

به گزارش خبرنگار مهر، در چارچوب مسابقات شمشیربازی بازی‌های کشورهای اسلامی و در بخش اسلحه اپه بانوان، اعظم بختی که تا مرحله نیمه نهایی پیش رفته بود در این مرحله با شکست برابر نماینده ترکیه از صعود به فینال بازماند اما موفق به دریافت مدال برنز مشترک با شمشیرباز قرقیزستانی شد. این اولین مدال تاریخ […]

به گزارش خبرنگار مهر، در چارچوب مسابقات شمشیربازی بازی‌های کشورهای اسلامی و در بخش اسلحه اپه بانوان، اعظم بختی که تا مرحله نیمه نهایی پیش رفته بود در این مرحله با شکست برابر نماینده ترکیه از صعود به فینال بازماند اما موفق به دریافت مدال برنز مشترک با شمشیرباز قرقیزستانی شد.
این اولین مدال تاریخ شمشیربازی بانوان ایران (مجموع سه اسلحه) در رده سنی بزرگسالان به حساب می‌آید که اعظم بختی موفق به کسب آن شد.
این ملی پوش شمشیربازی اسلحه اپه بانوان در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: کشورهایی مانند قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان که در شمشیربازی مطرح هستند با بهترین نفرات خود در بازی‌ها شرکت کرده بودند. ترکیه هم به عنوان میزبان مطرح ترین نفراتش را به بازی‌ها معرفی کرده بود. در کل سطح بازی‌ها خیلی بالاتر از آنچه بود که تصور می‌کردم. خوشحالم که در رویدادی با این سطح مدال گرفتم.
وی با یادآوری اینکه در مرحله مقدماتی با نمایندگانی از ترکیه، ازبکستان، قطر و لبنان همگروه بود، ادامه داد: با کسب سه پیروزی از مرحله مقدماتی صعود کردم. در دور نخست مرحله حذفی قرعه استراحت داشتم و در دور دوم با «گوناک» از ترکیه رقابت کردم که رنکینگ خیلی بالاتری از من داشت و جزو بهترین نفرات تیم ملی کشورش است. رقابت سخت و سنگینی با او داشتم اما توانستم با نتیجه ۱۵ بر ۱۲ پیروز شوم.
بختی تصریح کرد: در دور سوم مرحله حذفی با نماینده قزاقستان به نام «صوفیا نیکولا» رقابت داشتم که بازیکن مطرحی در شمشیربازی است. رقابت با او هم خیلی نزدیک دنبال شد اما توانستم با همان نتیجه ۱۵ بر ۱۲ صاحب برتری شوم و به مرحله نیمه نهایی صعود کنم. «آلینا ارتورک» شمشیرباز دیگر از ترکیه حریفم در مرحله نیمه نهایی بود. رقابت با او خیلی سنگین‌تر از دو بازی قبل بود. تلاش زیادی داشتم از این بازیکن هم عبور کنم اما ۱۳ به ۱۱ شکست خوردم و نتوانستم فینالیست شوم.

این ملی پوش شمشیربازی اسلحه اپه بانوان تاکید کرد: طبیعی است بابت ناکامی از صعود به فینال ناراحتم اما از اینکه با مدال به کارم در بخش انفرادی بازی‌ها پایان دادم، خوشحالم به ویژه اینکه این اولین مدال رسمی شمشیربازی بزرگسالان بانوان به حساب می‌آید. پوست من کنده شد تا مدال گرفتم اما شیرینی آن به همه استرس‌ها، سختی‌ها و فشارهایی که تحمل کردم، می‌ارزد.
وی در واکنش به اینکه «شمشیربازی ایران در اسلحه سابر سرآمد است اما شما در اسلحه اپه موفق به تاریخ سازی شدید» گفت: قبول دارم، سطح شمشیربازی اسلحه سابر ایران خیلی بالاست. تمام بازیکنان المپیکی و مدال‌های جهانی را در این اسلحه داریم اما به هر حال تلاش بازیکن و حمایت مربی هم تعیین کننده است. کسب مدال در اسلحه اپه واقعاً سخت بود.
عضو تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه بانوان با اشاره به تجربه‌ای که از حضور در دیگر میادین دارد، خاطرنشان کرد: مسابقات جهانی مصر اولین رویداد جهانی بود که در آن شرکت کردم اما تجربه ام از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا بیشتر است. اولین بار هم است که در بازی‌های اسلامی شرکت می‌کنم و چه خوب که در این اولین حضور مدال تاریخی گرفتم.
بختی در پایان با بیان اینکه رقابت‌های تیمی اسلحه اپه بانوان بازی‌های کشورهای اسلامی هم امروز چهارشنبه برگزار می‌شود، گفت: عربستان اولین حریف ما است. اگر بتوانیم از سد این تیم بگذریم احتمالاً در مرحله نیمه نهایی با سنگال رقابت خواهیم داشت. امیدوارم در بخش تیمی هم بتوانیم تا مدال پیش برویم و موفقیتمان را کامل کنیم.