بیداری اسلامی مدیون امام خمینی و انقلاب است
بیداری اسلامی مدیون امام خمینی و انقلاب است

بوشهر- ایرنا- امامان جمعه شهرهای استان بوشهر بیداری اسلامی در سطح جهان را مدیون امام خمینی (ره) و تحقق تمدن اسلامی را آرمان بنیان گذار جمهوری اسلامی عنوان کردند.

بوشهر

امام جمعه موقت بوشهر: فراگیر شدن شبهه جدایی دین از سیاست رسوخ نقشه دشمن در افکار عمومی است

امام جمعه موقت بوشهر گفت: شبهه‌ای که معتقد به جدایی دین از فعالیت سیاسی است و امروز حتی در جامعه دین‌داران کشور نیز مشاهده می‌شود، رسوخ نقشه دشمن در اذهان و افکار عمومی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر، اظهار کرد: امروز پس از گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی دیدگاه‌هایی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه ترکیب دین و سیاست برای دین و جایگاه روحانیت آسیب‌زا بوده است، حال آنکه اظهار نظر در این زمینه تنها در توان متخصص معارف دینی است و افراد به صرف دیندار بودن صلاحیت سخن گفتن در این مساله را ندارند. 

وی افزود: علاوه بر این تلقی دین اسلام از فعالیت سیاسی شناخت قدرت‌های رسمی و غیر رسمی جامعه، به عهده گرفتن مسئولیت اجتماعی و پرهیز از بی تفاوتی و کناره‌گیری از جامعه است و با این تلقی اسلام با سیاست پیوند دارد.

دشتی ضمن تسلیت به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و پانزدهم خرداد ماه، بیان کرد: امام در همه ابعاد علم و دانش  و عرفان و زهد سرآمد و شناخته شده بود اما وجه تمایز او با دیگر بزرگان دینی جامعه آرمان‌های بلند وی برای تشکیل حکومت مبتنی بر اسلام و ایجاد تمدن اسلامی بود.

وی عنوان کرد: برخی گمان می‌کنند که تفکر انقلابی برای سال‌های انقلاب بود اما این تحریف تفکر امام است و نسخه شفا بخش امروز کشور نیز ضدیت با جبهه استکبار و انقلابی بودن است.

دشتی با اشاره به اهمیت روز ۱۵ خرداد در پیشرفت انقلاب اسلامی، گفت: این روز با دستور مستقیم امام خمینی (ره) تعطیل ملی اعلام شد و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی اظهار کرد: در بیش از سه دهه‌ای که آیت الله خامنه‌ای رهبری انقلاب اسلامی را به عهده گرفتند، جامعه با رهبری این حکیم فرزانه بخوبی در این مسیر حرکت کرده است.

گناوه

امام جمعه گناوه گفت: معمار کبیر انقلاب حضرت آیت الله خمینی (رض) عمر شریف خودرا وقف احیای اسلام و قرآن کرد و راه انبیای الهی و و اهل بیت (ع) را استمرار داد.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نمازجمعه این هفته گناوه افزود: امام راحل شخصیتی بود که جهان را بیدار  و با نجات کشور از زیر یوغ دشمن، استقلال و آزادی را به ملت عطا و روح اعتماد و خوداتکایی را در جامعه هموار کرد.

وی اظهارداشت: امام راحل بخاطر ، تقوا و اخلاصی که داشت توانست در دل های مردم همه جهان جای بگیرد و  محبوب قلب ها شود.

رکنی حسینی  بیان کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی چه در بدو ورود به ایران بعداز ۱۵ سال تبعید بیش از ۱۰ میلیون نفر استقبال کردند و در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ که  روز سختی برای همه علاقه مندان به حضرت روح الله بود، میلیون ها نفر در تشییع جنازه این شخصیت حضور یافتند و این عالم بزرگ را بدرقه کردند.

امام جمعه گناوه گفت: امام شخصیتی بود که تمام اوصاف یک مرد الهی  را داشت  و به تعبیر رهبری  دارای سه ویژگی  معنویت، عقلانیت و عدالت بود.

وی ادامه داد: امام وقتی که از میان ما رفت همه دوستداران به فکر آینده ه انقلاب بودند که سرانجام خون و ایثارگری چه خواهد شد  و  در همان روز که همه در عزا بودند  مجلس خبرگان رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای شخصیتی برجسته و  یک مرجعی  با بصیرت و آگاه را به عنوان سکاندار انقلاب انتخاب کرد.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب با گذشت ۳۲ سال در  سخت ترین شرایط ممکلت را با تدبیر و درایت بخوبی مدیریت کرده است.

امام جمعه گناوه اشاره به توقیف  نفت کش کشور  یونان اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی در واکنش به دزدی دریایی یونان و آمریکا  با توقیف نفت کش یونانی،  یک بار دیگر اقتدار دریایی خودرا به اثبات رسانید.

وی بیان  کرد: جمهوری اسلامی بارها به کشورهای غربی و آمریکا هشدار داده است که اگر بخواهند  فضای تنش زا را ادامه دهند، پاسخ سختی به آنها خواهد داد و می تواند با  بستن تنگه هرمز ، انتقال نفت را در جهان مختل کند.

دیر

امام جمعه دیر گفت: بیداری امت اسلامی مدیون انقلاب امام است و عامل موفقیت امام در اداره جامعه اسلامی خداباوری بود.

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود: امام مردم باور بود و همیشه می گفت که به رای مردم احترام بگذاریم.

وی ضمن قدردانی از خدمات دولت برای رفع مشکلات مردم گفت: بعد از اجرای طرح عادلانه سازی یارانه ها قیمت ها در بازار افزایش پیدا کرده و در کنار این افزایش ها مسئولان توضیح دهند که چه کاری انجام شده است.

امام جمعه دیر با اشاره و تاکید بر نظارت بر بازار اضافه کرد: باید با گرانی مبارزه کرد و در کنار آن مشکلاتی برای مردم پیش نیاید.

وی به مشکلات مردم شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکل کنتور هوشمند آب کشاورزان و افزایش مالیات امور صنفی باید مورد بررسی و تجدید نظر قرار گیرد.

حسینی گفت: درآمدمردم  و هزینه هایی که در کنار این درآمدها وجود دارد باید در نظر گرفته شود و فشار بیش از آن به مردم وارد نشود .

وی با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری گفت: مجلس خبرگان رآیت الله خامنه ای را با سرعت عمل و به موقع رهبر انقلاب معرفی و با این انتخاب نقشه دشمن نقش بر آب و دوستان انقلاب شاد و مسرور شدند و رهبر معظم انقلاب همچون امام با صلابت در برابر دشمن ایستاده است و توانسته کشتی انقلاب به ساحل امن برساند.

امام جمعه دیر در ارتباط با اقدامات کادر درمانی مبنی بر صفر شدن آمار فوتی های  کرونا افزود:  از همه مردم و کادر درمان و نیروی جهادی قدردانی می کنیم و باز هم باید مراعات کنیم و حضور پزشکان جهادی در شهرستان قدردانی و در فرصت باقی مانده برنامه ریزی شود که همه مردم از این خدمات بهره مند شوند.

حسینی اهانت به امام رضا (ع) را اقدامی موهن و اهانت به مقدسات دانست و گفت: حضور خدام امام رضا در جشن سایه خورشید در شهرستان عشق خود به امام رضا اعلام کنند.

وی توقیف نفتکش یونانی توسط نیروی دریایی سپاه اقدامی به موقع خواند و گفت: سپاه قهرمان به سرعت و صلابت اقدام کرد و نظام اسلامی در برابر دشمن هیچ مماشاتی نخواهد کرد.

کنگان

امام جمعه کنگان: وظیفه پیروان خط امام صیانت از اصل مترقی ولایت فقیه است

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمود محمودی در اجتماع نمازگزاران این شهر با تسلیت سی و سومین سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار رفیع جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز وظیفه همه پیروان خظ امام دفاع تمام وجود از نظام دینی و اصل مترقی ولایت فقیه است.

وی با با بیان اینکه ایمان و عمل صالح رمز ماندگاری امام امت بود، گفت: نام امام و انقلاب همواره بهم گره خورده است و نباید گذاشت این حقیقت فراموش و تحریف شود.

امام جمعه کنگان با تبریک انتخاب رهبر معظم انقلاب به عنوان خلف صالح امام توسط خبرگان رهبری گفت: در  ۳۳ سال گذشته ثابت شده است که به حقیقت «خامنه ای خمینی (ره) دیگر است.»

محمودی به توقیف ۲ کشتی یونانی توسط دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره و با بیان اینکه به فرموده فرماندهی معظم کل قوا دوران بزن در رو تمام شده است ادامه داد: ایران اسلامی در راستای منافع ملی خود با هیچ کشوری مماشات نخواهد کرد و هر کشوری در برابر جمهوری اسلامی مرتکب اشتباه شود بشدت مورد تنبیه قرار خواهد گرفت.

محمودی در ادامه با تاکید بر ضرورت کنترل و نظارت بر بازار و لزوم عمل دستگاه‌های نظارتی به وظایف خود ، بیان کرد: امروز بزرگترین جرم ناراضی کردن و ناامید نمودن مردم است.

 اهرم

امام جمعه اهرم اظهارداشت: انقلاب اسلامی در سراسر عالم مایه امید محرومان و مستضعفان عالم است.

ححت السلام حیبب پهلوزاده در خطبه های نماز جمعه افزود: امام به ما آموخت تا به تبعیت از اسلام ناب محمدی در مقابل ابرقدرت ها باید بایستیم و امروز شاهد  شکستن صدای هیمنه استکبار در خاور میانه به گوش می رسد. 

پهلوزاده ادامه داد:  ۱۵خرداد روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه است که لازم است اوقاف با همکاری هیات امناهای بقاع متبرکه امامزادگان؛ نسبت به حراست از موقوفه ها و ایجاد زیرساخت فضاهای معنوی  و تفریحی در کنار این بقاع اقدام و تحولی ایجاد کنند تامردم شهرستان از این ظرفیت های معنوی بیش از گذشته بهره ببرند.

وی با اشاره به روز جهانی محیط زیست در هفته پیش رو گفت:  باتوجه به رفت و آمدهای گردشگری در دلوار و  خاییز لازم است نسبت به حفظ محیط زیست و منابع طبیعی اهتمام لازم صورت بگیرد.

امام جمعه اهرم افزود: حفظ بافت فرهنگی و سنتی منطقه در کنار بهره‌گیری از ظرفیت گردشگری شهرستان ضروری است.