جوانان و نوجوانان برای اقتدار بخشی به ایران اسلامی پای کار باشند
جوانان و نوجوانان برای اقتدار بخشی به ایران اسلامی پای کار باشند

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: جوانان و نوجوانان برای اقتدار بخشی به ایران اسلامی پای کار باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر دوشنبه در دیدار با نوجوانان شهر آبدان اظهار داشت: جوان و جوانی دوره‌ای است که شخصیت حقیقی انسان شکل می‌گیرد و به همین خاطر جوانان عزیز ما باید این دوره را قدر بدانند.
وی افزود: جوانان عزیز ما باید در معماری و مهندسی شخصیت خودشان به پردازش معرفتی و ایمانی، در حوزه اخلاق، متخلق به اخلاق الهی، در عرصه رفتار کاملاً بر مبانی هدایت‌های الهی و در حوزه علم و فناوری و اقتدار بخشی به ایران و نظام اسلامی، پرتوان تلاش کنند.
امام جمعه بوشهر دوران نوجوانی و جوانی را بهترین دوران زندگی انسان دانست و اظهار داشت: قدر دوران نوجوانی خود که بهترین زمان ساختار سازی انسان است را بدانید و به شدت در راه تحصیل تلاش کنید و وقت خود را هدر ندهید.
وی با بیان اینکه ثروت در هر سرزمین به دو قِسم ثروت سرزمینی و ثروت منابع انسانی تقسیم می‌شود، اظهار کرد: در نظام محاسبه ارزشی هر سرزمین، مهمترین ثروت، منابع انسانی است.
آیت‌الله صفایی بوشهری ادامه داد: منابع انسانی، ثروت حقیقی یک جامعه هستند و در بین این منابع انسانی، جوانان نقش فوق العاده مهمی دارند.