دستگیری ۸ لیدر اصلی اعتصاب‌های کارگری در شهرستان عسلویه
دستگیری ۸ لیدر اصلی اعتصاب‌های کارگری در شهرستان عسلویه

بوشهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: هشت لیدری که در هدایت اعتصابات کارگری در پارس جنوبی و عسلویه نقش مستقیمی از طریق فضای مجازی و حقیقی داشتند بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر پورات یکشنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کمیسیون کارگری در استان بوشهر به‌صورت مستمر تشکیل می‌شود اظهار داشت: پیگیری مطالبات، حق و حقوق کارگران و دیگر خواسته‌های کارگران در کمیسیون کارگری مورد توجه قرار می‌گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر افزود: اعتصاب کارگری در منطقه پارس جنوبی سازمان‌یافته بود که با رصد انجام‌شده لیدرهای اصلی داخلی آنها شناسایی شد.
وی با اشاره به دستگیری هشت لیدر اصلی اعتصاب کارگری در منطقه پارس جنوبی گفت: هشت لیدری که در هدایت اعتصابات کارگری در پارس جنوبی و عسلویه نقش مستقیمی از طریق فضای مجازی و حقیقی داشتند و آن را مدیریت می‌کردند، دستگیر شدند.
پورات اضافه کرد: این لیدرها با تلاش سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات شناسایی و دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه اکنون اعتصاب کارگری در منطقه پارس جنوبی شکسته شده است افزود: کارگران و کارکنان شرکت‌های مختلف در پارس جنوبی به محل کار خود بازگشته‌اند.
پورات با بیان اینکه: هشت شرکت و پیمانکار در منطقه پارس جنوبی در لیست سیاه قرار گرفته‌اند تصریح کرد: این شرکت‌ها و پیمانکاران به‌سبب عدم همکاری در عدم اشتغال و به‌کارگیری نیروهای بومی و دامن زدن به حوزه اعتصاب کارگری در لیست سیاه قرار گرفته‌اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به فراخوان ۱۰ هزارنفری برای اشتغال در منطقه پارس جنوبی تصریح کرد: به‌کارگیری نیروهای بومی در اولویت قرار دارد و این در حالی است که هزار نفر هم در مجتمع گاز پارس جنوبی استخدام می‌شوند.
وی اضافه کرد: فراهم کردن مهارت جوانان بر اساس نیاز اشتغال شرکت‌ها و صنایع پارس جنوبی با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در رشته‌های گوناگون ایجاد شده است.