سامانه جدید بارشی وارد بوشهر می‎‏‌شود
سامانه جدید بارشی وارد بوشهر می‎‏‌شود

بوشهر- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روز چهارشنبه این هفته سامانه جدید بارشی در این استان فعال می‎‌شود.

پیام مساعدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت این سامانه تا اواسط هفته آینده همراه با رعد و برق و تندباد لحظه‌ای پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: با آغاز موج جدید سرما در این استان، دما در برازجان به ۶.۸ درجه سانتیگراد رسید.

مساعدی اضافع کرد: در این مدت شهرستان جم دمای هفت درجه و دیلم و گناوه نیز دمای ۹ درجه را تجربه کردند و بیشترین میزان دما نیز به میزان ۲۵ درجه در عسلویه به ثبت رسید.

وی بیان کرد: دمای خاک نیز در برخی از مناطق استان بوشهر به آستانه صفر درجه رسیده است.

مساعدی یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته جم با ۸۹ و دیلم با ۳۸ به ترتیب بیشترین و کمترین میزان رطوبت را در استان بوشهر داشتند.

وی افزود: بررسی نقشه‌‎های هواشناسی نشان دهنده تداوم وزش جریانات سرد شمالی روی دریا و نوار ساحلی استان بوشهر تا اوایل وقت سه شنبه است.

مساعدی عنوان کرد: در این مدت در بیشتر ساعت های روز خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود و طی امروز در برخی از نقاط جنوبی این استان با افزایش پوشش ابر، وقوع بارش پراکنده باران دور از انتظار نخواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در مناطق جنوبی این استان با احتمال بارش پراکنده باران، گاهی همراه با رعد و برق و فردا در برخی نقاط با مه صبحگاهی پیش بینی شده است.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۴۲ و در سواحل و روی دریا گاهی تا ۵۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‏‌شود.

مساعدی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۴۰ سانتیمتر و در فراساحل جنوبی ۱۲۰ تا ۲۷۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۷:۰۴ ، مد ۱۴:۲۰ و جزر دوم ۱۸:۵۱ خواهد بود.