صعود تیم ملی سخت است اما غیرممکن نیست/ سرمربی به خواسته‌اش رسید
صعود تیم ملی سخت است اما غیرممکن نیست/ سرمربی به خواسته‌اش رسید

عبدالعلی چنگیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر نیکاراگوئه گفت: با توجه به اینکه این بازی یک دیدار تدارکاتی برای ما بود و نتیجه آن چندان ملاک قرار نمی‌گیرد سرمربی تیم ملی بیشتر به دنبال بهره گیری از تمام بازیکنانش بود تا بتواند به آنچه که […]

عبدالعلی چنگیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال ایران برابر نیکاراگوئه گفت: با توجه به اینکه این بازی یک دیدار تدارکاتی برای ما بود و نتیجه آن چندان ملاک قرار نمی‌گیرد سرمربی تیم ملی بیشتر به دنبال بهره گیری از تمام بازیکنانش بود تا بتواند به آنچه که مورد نظر است، دست پیدا کند.
وی افزود: در مجموع و با توجه به اینکه هنوز لژیونرها به جمع دیگر بازیکنان اضافه نشده‌اند بازی راضی کننده بود. سرمربی تیم ملی خواهد از تمام داشته‌هایش استفاده کند و بازیکنانش را محک بزند تا بهترین‌ها را از بازیکنان لیگ داخلی برای حضور در جام جهانی انتخاب کند. دیدارهایی که در جام جهانی، ایران باید انجام بدهد نیاز به بازیکنان با تجربه، با روحیه و جنگنده دارد. این دو دیدار، نفرات را به هماهنگی و کارهای تاکتیکی تیمی نزدیک می‌کند و امیدواریم در دیدار برابر تونس هم کی روش به اهدافی که در سر دارد برسد.
کارشناس فوتبال در مورد عملکرد تیم ملی نیکاراگوئه هم اضافه کرد: این تیم از لحاظ فنی بد نبود. نمایش خوبی داشت و اعتقاد دارم برای محک بازیکنان ما یک فرصت ایده آل بود. برای ما نیکاراگوئه یا تیمی دیگر مهم نیست. هدف این است که تیم ملی کشورمان بتواند به آنچه که به دنبال آن است دست پیدا کند.
وی در مورد عملکرد بازیکنان در این دیدار هم گفت: با تمریناتی که تیم ملی انجام داده بود بازیکنان به یک هماهنگی دست پیدا کرده بودند و تلاش می‌کردند تا با عملکردی خوب، مسافر جام جهانی شوند. تیم ما مهره‌های قابلی داشت. البته کی روش مجبور بود دست به تعویض بزند تا بتواند با جابجایی مهره‌ها به آنچه که می‌خواهد دست پیدا کند.
چنگیز خاطرنشان کرد: اگر چه نتیجه در دیدارهای تدارکاتی نمی‌تواند خیلی مهم باشد اما این برد باعث خواهد شد تا روحیه بازیکنان ما بهتر شود. آنها حالا با شرایط روحی بهتر تمرین خواهند کرد تا کسانی که مسافر جام جهانی می‌شوند بتوانند در دیدار تدارکاتی دوم برابر تونس هم نمایش خوبی داشته باشند و شاهد حضور یک تیم پرقدرت در جام جهانی باشیم تا بتوانیم شگفتی ساز شویم.
کارشناس فوتبال در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا می‌توانیم از مرحله گروهی برای اولین بار صعود کنیم یا خیر گفت: ما بازیکنان خوبی داریم. کادر فنی توانمندی هم داریم و باید تمام تمرکزمان را برای بازی‌های زیبا، تماشاگر پسند و فنی بگذاریم. صعود به مرحله بعد سخت است. حریفان ما هم با آمادگی کامل به این تورنمنت بزرگ خواهند آمد. فوتبال بازی غیر قابل پیش بینی است. اگرچه همه اذعان دارند که صعود سخت است اما غیر ممکن نیست و امیدوارم این اتفاق برای اولین بار برای کشورمان رخ دهد.