مدیریت ضربه اصلی را به استقلال زد/شکست دادن پرسپولیس غیرممکن نیست
مدیریت ضربه اصلی را به استقلال زد/شکست دادن پرسپولیس غیرممکن نیست

ایمان عالمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص هفته پایانی لیگ و شرایط تیم هوادار گفت: اگر چه تیم هوادار در شرایطی که نگرانی بابت سقوط ندارد اما به دنبال این است تا با برد در هفته پایانی موقعیت خود را در جدول بهتر کند. ضمن اینکه خود را آماده دیدار برابر پرسپولیس در […]

ایمان عالمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص هفته پایانی لیگ و شرایط تیم هوادار گفت: اگر چه تیم هوادار در شرایطی که نگرانی بابت سقوط ندارد اما به دنبال این است تا با برد در هفته پایانی موقعیت خود را در جدول بهتر کند. ضمن اینکه خود را آماده دیدار برابر پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی جام حذفی می‌کنیم.
وی در خصوص بحث تبانی که این روزها بسیار پررنگ شده و گفته می‌شود تیم‌هایی که با گل‌های زیادی شکست می‌خورند تبانی کرده‌اند تصریح کرد: صحبت در این خصوص بسیار سخت است و نمی‌توان به راحتی به کسی اتهام زد. با شناختی که از فوتبالیست‌های ایرانی دارم بعید می دانم چنین اتفاقی رخ دهد. در سالهای گذشته هم، بازی‌هایی بوده که با گل‌های زیاد به پایان رسیده اما قرار نیست هر دیداری که پرگل تمام شد در آن تبانی وجود داشته باشد.
مربی هوادار که سابقه کار در تیم استقلال را هم دارد، در پاسخ به این پرسش که چه دلایلی وجود داشت استقلال نتوانست به قهرمانی در لیگ دست پیدا کند؟ گفت: آبی‌ها تا قبل از دربی یکی از امیدهای اصلی قهرمانی بودند و همه اعتقاد داشتند استقلال می‌تواند در لیگ به قهرمانی برسد اما شکست در دربی و تساوی برابر نفت، همه معادلات را بر هم ریخت.
وی تاکید کرد: البته این دو بازی عامل دور شدن استقلال از قهرمانی نبود و دلایلی وجود داشت که اجازه نداد استقلال همانند سال گذشته، جام را بالای سر ببرد. اصلی ترین دلیل آن ضربه‌ای بود که استقلال از مدیریت باشگاه خورد. تغییرات پی در پی در این فصل ضربات جبران ناپذیری به استقلال زد. سه بار تغییر مدیرعامل با تفکرات متفاوت نشان داد که این اتفاق می‌تواند هر تیمی را دچار بحران کند. آبی‌ها از این موضوع ضربه بسیاری خوردند و یکی از دلایل قهرمان نشدن آنها همین اتفاق بود.
عالمی تاکید کرد: بحث مالی هم بی تاثیر نبود. مشکلات مالی زیادی در استقلال وجود داشت و بازیکنان هنوز هم از این مشکلات گله مند هستند البته مسائلی چون حذف آبی‌ها از لیگ قهرمانان، بدهی‌های کلان و عدم مدیریت قوی به استقلال لطمه‌های جبران ناپذیری زد. در برخی از دیدارها هم اشتباهات داوری، استقلال را از گرفتن سه امتیاز محروم کرد و باعث شد تا استقلال نتواند دوباره تا هفته آخر برای قهرمانی امیدوار باشد.
وی در مورد اعتراض‌ها به قضاوت داوران در این فصل و اینکه چه راهکاری وجود دارد که این مشکل برای همیشه حل شود اظهار کرد: هیچ راهکاری وجود ندارد جز اینکه VAR به فوتبال ما بیاید. اشتباهات داور اجتناب ناپذیراست و او هم دچار خطا می‌شود اما اگر جهت دار سوت بزند آن موقع بحث برانگیز می‌شود. برخی داوران ما جوان و کم تجربه هستند و همین مسئله به برخی تیم‌ها ضرر زده است اما در مجموع جامعه داوری ما پاک و مسئولیت پذیرند ولی فدراسیون هم باید تلاش کند تا برای فصل آینده سیستم VAR را به فوتبال کشور وارد کند تا اشتباهات داوران به صفر برسد.
وی در مورد مرحله نیمه نهایی جام حذفی و اینکه چه تیمی از بین پرسپولیس – هوادار و استقلال – نساجی قهرمان خواهد شد تصریح کرد: سخت است که بگوییم کدامیک از ۴ تیم قهرمان می‌شوند. همه تیم‌های حاضر در مرحله نیمه نهایی شانس قهرمانی دارند. به طور حتم هر چهار تیم تلاش می‌کنند تا در نیمه نهایی برنده از زمین خارج شوند و امیدوارم تیمی به قهرمانی برسد که مستحق جام گرفتن باشد.
عالمی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا هوادار می‌تواند همانند دور برگشت به لیگ، پرسپولیس را شکست دهد؟ گفت: کار سخت است اما غیر ممکن نیست. تمام تمرکز خود را بر روی جام حذفی گذاشته‌ایم تا بتوانیم با ارائه یک بازی منطقی و بدون اشتباه به فینال صعود کنیم اما اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد و کدام تیم‌ها به فوتبال می رسند باید منتظر مرحله نیمه نهایی باشیم بعد در مورد آن صحبت کنیم.