مهران حاتمی:خیلی‌ها دوست دارند سرمربی بسکتبال شهرداری گرگان باشند
مهران حاتمی:خیلی‌ها دوست دارند سرمربی بسکتبال شهرداری گرگان باشند

مهران حاتمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روندی که تیم شهرداری گرگان برای دستیابی به عنوان قهرمانی لیگ برتر بسکتبال طی کرد، گفت: شهرداری گرگان بعد از برگزاری دیدارهای رفت و برگشت متحول شد، شخصا به عنوان سرمربی تیم احساس کردم که توانمندی بازیکنان ارتقا داشته و آنها رشد کرده اند. یکپارچگی […]

مهران حاتمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روندی که تیم شهرداری گرگان برای دستیابی به عنوان قهرمانی لیگ برتر بسکتبال طی کرد، گفت: شهرداری گرگان بعد از برگزاری دیدارهای رفت و برگشت متحول شد، شخصا به عنوان سرمربی تیم احساس کردم که توانمندی بازیکنان ارتقا داشته و آنها رشد کرده اند. یکپارچگی و یکدستی در عملکرد آنها محسوس تر بود و به قدری با انگیزه تر شده بودند که نمی خواستند در هیچ دیداری بازنده باشند.
وی تصریح کرد: در مجموع شهرداری گرگان از تیم های بزرگی عبور کرد تا به فینال رسید و قهرمان شد. ذوب آهن که حریف ما در فینال بود یک تیم ریشه دار با کادر فنی بزرگ و بازیکنان توانمند است. ما برای قهرمانی از این تیم عبور کردیم در حالیکه پیش از آن هم تیم های بزرگ دیگری را از پیش رو برداشته بودیم.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان با اشاره به اینکه تیمش دیدارهای مرحله مقدماتی را درگروه «الف» برگزار کرد، یادآور شد: تیم های بزرگی مانند کاله، نظم آوران سیرجان، ذوب آهن و … در این گروه قرار داشتند و همین مسئله رقابت در این گروه را نسبت به گروه مقابل سخت تر کرده بود. اینکه در نهایت سه تیم از چهار تیم مرحله نهایی از گروه الف بودند حقانیت این مطلب را نشان می دهد. در هر صورت شهرداری گرگان رقابت برای قهرمانی را از این گروه با این ویژگی آغاز کرد و در نهایت با تقابل با تیم بزرگ ذوب آهن به پایان رساند.
حاتمی در مورد مجموع دیدارهای شهرداری گرگان برابر ذوب آهن در مرحله نهایی لیگ برتر بسکتبال گفت: قبلا گفته ام، بازهم می گویم که تقابل شهرداری گرگان و ذوب آهن در فینال برای همه جذاب بود جز من مربی و البته مربی حریف، ما فشار زیادی را تحمل کردیم چون به خاطر ویژگی های دو تیم، حساسیت بازی خیلی بیشتر از فینال بود. خدا رو شکر که بازیکنان ما در مجموع این دیدارها متحد و یکدل بازی کردند به خصوص در دیدار سوم بعد از شکستی که در دیدار دوم متحمل شدند، در دیدار سوم و چهارم بازیکنان انسجام بیشتری داشتند و توانستند نتیجه لازم برای قهرمانی را کسب کنند.

وی در مورد تنها شکستی که شهرداری گرگان در مرحله فینال متحمل شد، گفت: برای پیروزی باید در هر شرایطی تلاش لازم را داشت اما به نظرم بازیکنان من بعد از پیروزی در دیدار اول، شرایط را برای خود اینگونه متصور شده بودند که چون در دیدار اول برتر بودند می توانند در بازی دوم هم صاحب برد شوند غافل از اینکه برای نشان دادن برتری باید تلاشی صورت بگیرد که در دیدار دوم این موضوع از سمت ما کمتر بود. در دیدار سوم اما شرایط متفاوت شد.
سرمربی شهرداری گرگان با بیان اینکه شکست در دیدار دوم برابر ذوب آهن به موقع بود، خاطرنشان کرد: بعد از آن شکست و در دیدار سوم بازیکنان خیلی منسجم تر در زمین حاضر شدند. آنها می دانستند که تحت هیچ شرایطی نباید به خود استراحت بدهند چون ممکن است یک فرصت را برای کسب امتیاز از آنها بگیرد. در این بازی و از کوارتر دوم به بعد، کاملا جریان بازی را در اختیار داشتیم و اینگونه با اختلاف قابل توجه برنده شدیم.
حاتمی ضمن تاکید بر تاثیر مسائل روانی برای نتیجه گیری در دیدارهای حساس مانند فینال گفت: در دیدار سوم اوج عملکرد تیمی و دفاعی بازیکنان شهرداری گرگان را شاهد بودم. انگیزه آنها واقعا بالا رفته بود. به نظرم باخت به موقع برابر ذوب آهن بازیکنان را خیلی خوب به خود آورد.
وی به تاثیرگذاری «پری پتی» در ترکیب شهرداری گرگان و نقشی که در قهرمانی داشت، اشاره کرد و ادامه داد: صد در صد این بازیکن آمریکایی در قهرمانی به دست آمده سهم زیادی دارد اما نباید از کار تیمی بازیکنان و یکپارچگی آنها غافل شد. اگر قرار است قدردانی صورت بگیرد باید از هر ۱۶ بازیکن تیم قدردانی شود که با محوریت و کاپیتانی محمد جمشیدی پیش رفتند. در مجموع دیدارهایی که داشتیم رسول مظفری چهره ای متفاوت داشت سجاد پذیرفته، میثم میرزایی، کیوان ریایی و … نشان دادند که چه مهره های تاثیرگذاری در ترکیب تیم هستند.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان درعین حال بر عملکرد بازیکنان خارجی تیمش تاکید کرد و گفت: همه فکر می کنند که با گل زدن باید پیروز شد اما عملکرد بازیکن لیتوانیایی در دفاع در کنار توانایی پری پتی واقعا در عملکرد کلی تیم تاثیر مثبتی داشت.
وی به شرایط بسکتبال در گرگان اشاره کرد و گفت: وقتی طرف حساب یک تیم مردم آن شهر باشند فشار زیادی روی تیم ایجاد می شود. طی فصل کادر فنی و بازیکنان فشار زیادی را متحمل شدند، هر کجا با مردم شهر و طرفداران روبرو می شدیم با درخواستی در مورد تیم و قهرمانی اش روبرو می شدیم. البته که همین مردم عاشقانه تیم را حمایت کردند و کمک کردند تا به نتیجه برسیم. البته باید از مسئولان و شهردار گرگان هم که حمایت ویژه و همیشگی از مجموعه تیم داشتند، تشکر کرد.
حاتمی در پایان در مورد ادامه همکاری با شهرداری گرگان گفت: ماموریتی که در این تیم داشتم که تمام شده است و خوشبختانه با قهرمانی هم همراه بود. در مورد آینده هم باید صحبت کرد. آنچه مسلم است خیلی ها دوست دارند سرمربی شهرداری گرگان باشند.