نتایج به کام انزلی چی‌ها شد/ توقف تعقیب کنندگان در روز برد ملوان
نتایج به کام انزلی چی‌ها شد/ توقف تعقیب کنندگان در روز برد ملوان

به گزارش خبرنگار مهر، هفته هفدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول امروز با انجام همزمان ۹ بازی برگزار شد که در پایان دیدارهای امروز ملوان که صدرنشینی در پایان نیم فصل را از قبل مشخص کرده بود، با گل دقیقه ۹۴ عظیم گوگ به پیروزی با ارزشی رسید تا موقعیت خود را در صدر جدول […]

به گزارش خبرنگار مهر، هفته هفدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول امروز با انجام همزمان ۹ بازی برگزار شد که در پایان دیدارهای امروز ملوان که صدرنشینی در پایان نیم فصل را از قبل مشخص کرده بود، با گل دقیقه ۹۴ عظیم گوگ به پیروزی با ارزشی رسید تا موقعیت خود را در صدر جدول بهبود بخشد.
ارزش پیروزی ملوان وقتی بیشتر می‌شود که تیم‌های دوم و سوم جدول نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل مقابل هم به دست نیاوردند تا فاصله ملوان با مس کرمان و خیبر خرم آباد بیشتر شود. با پیروزی ملوان و توقف خانگی مس مقابل خیبر، فاصله ملوان با ۳۹ امتیاز با تیم‌های دوم و سوم به ۶ امتیاز افزایش یافت.
در یکی دیگر از بازی‌های مهم این هفته استقلال خوزستان در خانه خود مقابل مس شهر بابک بدون گل متوقف شد تا در این بازی هم امتیازات به صورت مساوی تقسیم شود.
شهرداری همدان و سایپا تهران هم در همدان به نتیجه‌ای بهتر از مساوی یک – یک و تقسیم امتیازات دست نیافتند و این نتیجه مشابه در بازی‌های قشقایی- خوشه طلایی و رایکا – شمس آذر به دست آمد.
در بازی بین دو تیم پایین جدولی شاهین شهرداری بوشهر و ماشین سازی تبریز که در بوشهر انجام شد، تیم میزبان با ۲ گل به برتری رسید که این نخستین پیروزی این فصل شاهین بوشهر بود.
ماحصل بازیهای هفته هفدهم این شد که باتوجه به پیروزی ملوان و رقم خوردن تساوی در تمام دیدارهایی که بین تیم های بالای جدولی و میان جدولی رقم خورد، هفته هفدهم به کام ملوان تمام شد و شاگردان مازیار زارع بهترین بهره را از این هفته بردند.
نتایج بازی‌های روز هفدهم لیگ دسته اول به شرح زیر است؛
شهرداری آستارا یک – پارس جنوبی جم صفر
استقلال خوزستان صفر – مس شهر بابک صفر
مس کرمان صفر – خیبر خرم آباد صفر
قشقایی شیراز یک – خوشه طلایی ساوه یک
رایکا بابل یک – شمس آذر قزوین یک
شهرداری همدان یک – سایپا یک
آرمان گهر صفر – استقلال ملاثانی صفر
ویستا توربین صفر – ملوان یک
شاهین شهرداری بوشهر ۲ – ماشین سازی صفر
خلاصه جدول لیگ دسته اول در پایان هفته هفدهم؛
۱- ملوان ۳۹ امتیاز
۲- مس کرمان ۳۳ امتیاز
۳- خیبر خرم آباد ۳۳ امتیاز
۴- آرمان گهر ۲۹ امتیاز
۵- استقلال خوزستان ۲۷ امتیاز
…..
۱۴- شمس آذر قزوین ۱۶ امتیاز
۱۵- رایکا بابل ۱۶ امتیاز
۱۶- ویستا توربین ۱۶ امتیاز
۱۷- شاهین بوشهر ۸ امتیاز
۱۸- ماشین سازی ۵ امتیاز