وضعیت آب و برق استان بوشهر بهبود یابد/ لزوم تکمیل طرح‌های آبرسانی
وضعیت آب و برق استان بوشهر بهبود یابد/ لزوم تکمیل طرح‌های آبرسانی

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم تکمیل طرح‌های آبرسانی در سطح استان گفت: وضعیت آب و برق استان بوشهر بهبود یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با اشاره به آغاز فصل گرما و افزایش مصرف آب و برق در استان اظهار داشت: اجرایی شدن سند چشم‌انداز آب استان بوشهر ضروری است.
وی رفع مشکلات حوزه آب و برق استان بوشهر را ضروری دانست و بیان کرد: از مسئولان تقاضا می‌شود در عرصه تأمین آب و برق مشکلی در استان ایجاد نشود.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه طرح‌های مهمی در عرصه آبرسانی در استان در حال اجرا است افزود: از مسئولان کشوری تقاضا می‌شود اعتبارات لازم برای تسریع در تکمیل طرح‌های آبرسانی تخصیص داده شود تا مشکل بحران آب ایجاد نشود.
وی با اشاره به تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام با مشارکت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای تصریح کرد: اخیراً با مشارکت آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای تحت تأثیر آمریکا و سه کشور استعمار اروپایی قطعنامه علیه ایران صادر کردند.
وی اضافه کرد: فلسفه تأسیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به میزان دانش و قدرت هسته‌ای برای کشورهای استعماری و ایجاد محبوبیت در عرصه‌های دانش و فناوری هسته‌ای و محصولات دانش‌بنیان برای کشورهای در حال توسعه است.
صفایی بوشهری، آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای را یک آژانس استکبار ساخته دانست و بیان کرد: هر چه ایران پیشرفت کند آنان بیشتر جلوگیری می‌کنند تا امید به آینده هسته‌ای نداشته باشند، اساس آنها بر اساس اندیشه استکبار است و دنبال تبعیض و آپارتاید علمی هستند
هنر از اسارت استکبار نجات داده شود
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تقاضا بر کاهش سطح همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی افزود: در این راستا مسئولان خروج از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دستور کار قرار دهند.
امام جمعه بوشهر، اضافه کرد: نگاه آنان برای ایران، برگشت به وابستگی و عقب‌ماندگی است، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امتحان خودش را در طول تاریخ پس داده است، همیشه طرفدار جهان استکبار و علیه کشورهای در حال توسعه بوده است.
خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه رژیم صهیونیستی دارای زرادخانه هسته‌ای است ولی هیچ تذکر به آنان داده نمی‌شود خاطر نشان کرد: ایران این همه با آژانس همکاری می‌کند ولی چون در حلقه جبهه جهان استکبار نیست دنبال ایجاد محدودیت علیه ایران هستند که این عمل محکوم می‌کنیم.
آیت‌الله صفایی بوشهری با تبریک میلاد با سعادت امام رضا علیه‌السلام ویژگی‌های امام رئوف را برشمرد و اظهار داشت: ولایت‌مداری و استفاده از سبک زندگی ائمه طهارت از جمله امام رضا علیه‌السلام انسان از سقوط در صید شیطان و دنیا جلوگیری می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با محکوم کردن توهین به ساحت مقدس امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا علیه‌السلام گفت: کسانی که علیه ائمه طهارت علیه‌السلام اینگونه فعالیت می‌کنند تحت نفوذ صهیونیست بین‌الملل قرار دارند و با ابزار هنر که یک مقوله الهی و مقدس است با نگاه ضد انسانی و ضد بشری به مقدسات توهین می‌کنند.
امام جمعه بوشهر با تأکید بر تحول عظیم در عرصه هنر آسمانی در جهان افزود: اکنون هنر در استعمار، استبداد و اسارت امپریالیسم هنری قرار دارد و باید هنر که یک مقوله مقدس است از چنگال و اسارت استکبار نجات داده شود و در خدمت مردم و فرهنگ متعالی دینی و انسانی قرار بگیرد.
دشمنان دنبال تحریف واقعیت‌ها هستند
خطیب نماز جمعه بوشهر، با قدردانی از دست‌اندرکاران برنامه جشن‌های زیر سایه خورشید در استان بوشهر با حضور خدام حرم رضوی به بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و خاطر نشان کرد: نباید هویت و جایگاه انقلاب اسلامی وارونه جلوه داده شود چون دشمنان دنبال تحریف انقلاب هستند تا عظمت آن در بین نسل جدید و جوان مخفی و پنهان بماند.
وی جهاد تبیین در عرصه معرفی واقعیت‌های انقلاب اسلامی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: دشمنان دنبال تهاجم تحریف علیه انقلاب هستند که در برابر آن باید جهاد تبیین قرار گیرد.
صفایی بوشهری تأکید کرد: تمام راه، آرمان، اهداف و محور انقلاب اسلامی در وجود امام خمینی (ره) تجلی دارد که دشمنان دنبال تحریف این واقعیت‌ها هستند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، برگشت به سبک زندگی غربی را از اهداف دشمنان دانست و بیان کرد: باید دروغ و فریب دشمنان علیه انقلاب اسلامی افشا و واقعیت‌های انقلاب گفته شود که این مهم در جهاد تبیین معنا پیدا می‌کند.
امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه انقلاب اسلامی هیچگاه به بن‌بست نمی‌رسد گفت: دشمنان در این راستا خودشان به بن‌بست رسیده‌اند ولی جامعه ولایت‌مدار و انقلابی هیچگاه به بن‌بست نمی‌رسد چون ولایت در جامعه حاکم است.