پایان پنهان کاری هافبک استقلال/ «آمانوف» رسما به نسف قارشی پیوست
پایان پنهان کاری هافبک استقلال/ «آمانوف» رسما به نسف قارشی پیوست

به گزارش خبرنگار مهر، پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی در لیگ ایران بود که عزیزبک آمانوف ساز جدایی از استقلال کوک کرد. نخستین زمزمه‌ها از جدایی این بازیکن زمانی بالا گرفت که این هافبک چند روز متوالی در تمرینات غیبت کرد. «روی ماتا» مربی استقلال در یکی از نشست‌های خبری اعلام […]

به گزارش خبرنگار مهر، پس از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی در لیگ ایران بود که عزیزبک آمانوف ساز جدایی از استقلال کوک کرد. نخستین زمزمه‌ها از جدایی این بازیکن زمانی بالا گرفت که این هافبک چند روز متوالی در تمرینات غیبت کرد.
«روی ماتا» مربی استقلال در یکی از نشست‌های خبری اعلام کرد که اطلاعی از این هافبک ندارد و کادر فنی استقلال نمی‌داند که آیا او در ایران به سر می‌برد یا نه.
پس از گذشت چند روز رسانه‌های ازبکستانی خبر دادند آمانوف به ترکیه می‌رود تا در اردوی آماده سازی تیم نسف قارشی که خود را مهیای حضور در لیگ قهرمانان آسیا و دیدار با الشباب عربستان می‌کند، حاضر شود.
آمانوف سرانجام به ترکیه رفت و با نسف هم تمرین کرد اما باشگاه نسف در اعلام نام این بازیکن برای حضور در بازی‌های دوستانه و رسانه‌ای کردن تصویر او احتیاط زیادی به کار برد؛ تا جایی که حتی در یکی دو مسابقه دوستانه به جای نام آمانوف از اصطلاح «بازیکن آزمایشی» استفاده کرد.
این موضوع باعث شد تا پیوستن قطعی آمانوف به نسف در ایران مورد تردید قرار بگیرد؛ درست در روزهایی که گفته می‌شد این بازیکن قراردادش را یکطرفه با استقلال فسخ کرده و نامه اخطار به استقلال برای دریافت مطالباتش را به اشتباه به یکی از رسانه‌های نزدیک به باشگاه استقلال ارسال کرده است!
با این حال دو اتفاق دیگر رخ داد تا حضور آمانوف در تیم نسف قارشی به صورت نهایی تایید و رسمی بشود؛ هرچند که رسانه این باشگاه هنوز هم به صورت رسمی عکس و خبری از پیوستن این هافبک خبرساز منتشر نکرده است.
نسف فردا یکشنبه در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که در کشور قطر برگزار می‌شود، به مصاف الشباب خواهد رفت. این تیم یکی دو روزی است که در قطر حضور دارد و تمریناتش را پیگیری می‌کند.
در یکی از تصاویر منتشر شده در کانال باشگاه نسف، آمانوف هم با شماره ۹۹ دیده می‌شود و این یعنی آمانوف احتمالاً در لیست آسیایی باشگاه ازبکستانی قرار دارد.

دومین موضوع، لیست نهایی باشگاه نسف برای فصل بعد سوپر لیگ ازبکستان است که منتشر شده است. این مسابقات از چند هفته دیگر آغاز می‌شود و آمانوف برای این تیم به میدان خواهد رفت.
در تصویر زیر، نام آمانوف با شماره ۹۹ برای نسف قارشی ذکر شده است.