چهار سال در اوج قهرمانی ماندم/ رکورد جدیدم را از تمرینات سخت دارم
چهار سال در اوج قهرمانی ماندم/ رکورد جدیدم را از تمرینات سخت دارم

به گزارش خبرنگار مهر، فرزانه فصیحی رکورددار دو ۶۰ متر ایران بود که در بورسا ترکیه موفق شد با ثبت رکورد ۱۱ ثانیه و ۴۴ صدم ثانیه ضمن کسب عنوان قهرمانی دوی ۱۰۰ متر مسابقات «ترکیش چمپیونشیپ» رکورد ۸ ساله این ماده در ایران را یک صدم ثانیه ارتقا دهد. رکورد ملی این ماده از […]

به گزارش خبرنگار مهر، فرزانه فصیحی رکورددار دو ۶۰ متر ایران بود که در بورسا ترکیه موفق شد با ثبت رکورد ۱۱ ثانیه و ۴۴ صدم ثانیه ضمن کسب عنوان قهرمانی دوی ۱۰۰ متر مسابقات «ترکیش چمپیونشیپ» رکورد ۸ ساله این ماده در ایران را یک صدم ثانیه ارتقا دهد.
رکورد ملی این ماده از سال ۸۳ با زمان ۱۱:۴۵ در اختیار مریم طوسی بود اما فرزانه فصیحی در مسابقات بین المللی ترکیه این حد نصاب ملی را شکست و خود رکورددار جدید ملی ایران در دوی ۱۰۰ متر شد.
این ملی پوش دوومیدانی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد این موفقیتش گفت: زحمت زیادی برای این موفقیت متحمل شدم. به همین دلیل بابت دستیابی به آن خیلی خوشحالم و خداوند را هم شکر می کنم که از تمرینات سخت و فشرده به نتیجه رسیدم.
وی با اشاره به تمرینات فشرده و مستمری که طی سال های گذشته و در دوره کرونا داشته است، خاطرنشان کرد: در سال هایی که خیلی از ورزشکاران به خاطر کرونا حتی ورزش خود را هم کنار گذاشتند من سخت تمرین داشتم و نزدیک ۴ سال در اوج قهرمانی ماندم. طی این مدت بهترین اتفاقات و رکورها را ثبت کردم و بابت آن خیلی هم خوشحالم.
رکورددار جدید ملی ایران در دوی ۱۰۰ متر با تاکید بر اینکه این مدت برایش خیلی سخت گذشته است، تصریح کرد: همه همیشه خنده ها و اشک های شوق ما بعد از رکوردها را می بینند اما واقعیت این است که تمرینات پرفشار و پر از درد و سختی را پشت سر می گذاریم. روزهایی هستند که حتی نمی خواهیم از روی تخت بلند شویم اما چاره ای نیست جز اینکه بلند شویم و به تمرینات طاقت فرسا ادامه دهیم.
فصیحی تاکید کرد: همه این سختی ها را برای دستیابی به اهدافم تحمل می کنم که بالاخره یکی از آنها رقم خورد. خوشحالم در تمام طول این مسیر کسی مثل همسرم بود که از من حمایت کند و این برای من یک دنیا ارزش دارد؛ او که پا به پای من و حتی بیشتر از من دوید.