کالای ته‌لنجی به طور دائم قانونمند  و ساماندهی شود
کالای ته‌لنجی به طور دائم قانونمند  و ساماندهی شود

بوشهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: امیدواریم کالای همراه ملوان به طور دائم قانونمند و ساماندهی شود تا مردم به دور از هرگونه نگرانی به کسب و کار بپردازند .

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر پورات صبح پنج شنبه در نشست با جمعی از صیادان و لنج‌داران استان بوشهر با اشاره به رویکرد جدید و مطلوبی که در دولت سیزدهم و طی پیگیری‌های مستمر استاندار بوشهر ایجاد شده و بستر مناسبی که جهت خدمات رسانی به صاحبان کالا و شناورها انجام می‌شود، در خصوص رفع مشکلات موجود در حوزه کالای همراه ملوان و ساماندهی لنج‌ها قول پیگیری داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه کالای همراه ملوان امتیازی برای ساحل نشینان این دیار که بدون مزد و منت از مرزهای دریایی محافظت و پاسداری می‌کنند است، امیدواریم به طور دائم قانونمند و ساماندهی شود تا مردم به دور از هرگونه نگرانی به کسب و کار بپردازند و ما نیز در این راستا تمام تلاش و پیگیری‌های لازم خواهیم داشت.
در این نشست که به مدت دو ساعت به طول انجامید، بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب در این خصوص با حضور مدیر بنادر و دریانوردی استان و مدیران مربوطه و جمعی از مسئولان شرکت‌های تعاونی لنج‌داران انجام شد.
در این دیدار تعدادی از فعالان حوزه صیادی و دریانوردی استان به بیان مشکلات خود پرداختند و خواستار پیگیری این مسائل شدند که وضعیت واردات کالای همراه ملوان از مهمترین مطالبات لنج‌داران بود.