«آزمون» به فرانسه نمی‌رود/ سردار با پیشنهاد بهتر در زنیت می‌ماند
«آزمون» به فرانسه نمی‌رود/ سردار با پیشنهاد بهتر در زنیت می‌ماند

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که اخیرا بحث انتقال سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم زنیت به باشگاه هایی چون اورتون انگلیس و لیون فرانسه بالا گرفته است، یک رسانه روسی مدعی شد این اتفاق رخ نخواهد داد و آزمون با پیشنهاد و قرارداد بهتر در زنیت ماندنی می شود. سایت euro-football روسیه در این […]

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که اخیرا بحث انتقال سردار آزمون مهاجم ایرانی تیم زنیت به باشگاه هایی چون اورتون انگلیس و لیون فرانسه بالا گرفته است، یک رسانه روسی مدعی شد این اتفاق رخ نخواهد داد و آزمون با پیشنهاد و قرارداد بهتر در زنیت ماندنی می شود.
سایت euro-football روسیه در این خصوص نوشت: «در تابستان گذشته، لیون فعال ترین تیم برای جذب سردار آزمون بود؛ تیمی که اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد تابستان آینده و در پایان قرارداد، این بازیکن ایرانی را به خدمت بگیرد. در اواسط نوامبر مشخص شد که باشگاه زنیت به این بازیکن ایرانی پیشنهاد قرارداد کاری جدید داده است، اما او آن را رد کرده است. به موازات آن، مشخص شد که لیون آماده است به آزمون یک قرارداد چهار ساله پیشنهاد دهد. به نظر می رسید که دوران کاری آزمون با زنیت به پایان می رسد. با این حال، مصاحبه اخیر با آزمون که در وب سایت رسمی زنیت منتشر شد، نشان می دهد که هنوز برای پایان دادن به این رابطه زود است.

سردار گفت که در زنیت از طرف مدیریت و اعضای تیم احساس حمایت می کند. به گفته این بازیکن ایرانی، هر فوتبالیستی آرزوی حضور در لیگ های برتر را دارد اما هیچ وقت نگفته که نمی خواهد در سنت پترزبورگ بماند. به احتمال زیاد میل آزمون برای حضور در لیگ های برتر آنقدر که به نظر می رسد، قوی نیست. شاید این فوتبالیست قصد دارد به باشگاه بفهماند که آماده امضای قرارداد جدید است، اما با شرایط مطلوب تر از آنچه در نوامبر پیشنهاد شده بود. غول های روسی آماده پرداخت قراردادهای کلان حقوق های کلان به فوتبالیست های خوب هستند و میل به درآمد زیاد ممکن است قوی تر از جاه طلبی برای بازی در جایی مثل آلمان یا ایتالیا باشد.
در تابستان ۲۰۲۱، کار سردار تقریباً با تیم بایرن لورکوزن به پایان رسیده بود اما زنیت جایگزین شایسته ای برای او پیدا نکرد. اگر چند ماه پیش بازیکن ایرانی مشتاق رفتن به اروپا بود، اکنون موضع او چندان قاطعانه نیست.»
این رسانه روس در بخش پایانی گزارش خود هم تاکید کرده است که زنیت می تواند آزمون را حفظ کند و به نظر می رسد در صورت افزایش قرارداد، سردار حاضر نیست آسایش و راحتی را فدای میل خود برای بازی در یکی از پنج لیگ معتبر کند.