آموزش‌های حوزه نجوم در استان بوشهر تقویت شود
آموزش‌های حوزه نجوم در استان بوشهر تقویت شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: آموزش‌های حوزه نجوم در استان بوشهر تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر دوشنبه در نشست با اعضای انجمن نجوم استان بوشهر اظهار داشت: علم نجوم، علم خداشناسی و علمی عزیز، زیبا، دلنشین و پرجاذبه است.
وی تصریح کرد: در حوزه‌های تمدن علم نجوم دچار وقفه جدی در ایران شده ایم و به بزرگان گذشته این حوزه مانند ابوریحان بیرونی بسنده کرده و دنبال مباحث جدید این حوزه نرفته ایم که لازم است در این زمینه به صورت علمی و دانش بنیان کار شود.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به موفقیت‌های انجمن نجوم استان در سطح ملی و بین المللی، افزود: کاری که شما در انجمن نجوم بوشهر انجام داده‌اید و به موفقیت‌های زیادی رسیده اید کار بسیار بزرگی است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به مشکلات زیرساختی این حوزه در استان بوشهر و با بیان اینکه کوتاه بینی و کوچک بینی در بوشهر ممنوع است، افزود: در استان بوشهر بوشهر باید افق‌های بلند داشته باشیم و لازم است در این زمینه در بوشهر شهرک نجوم و در غیر این صورت مجتمع بزرگ علم نجوم در استان ساخته و بوشهر به عنوان مرکز نجوم کشور معرفی شود.
وی با تأکید بر توسعه منابع انسانی در حوزه نجوم، اظهار کرد: بر روی آموزش نجوم به جوانان، نونهالان و نوجوانان خواهر و برادر برنامه ریزی و کار کنید.
آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به ظرفیت آموزش و پرورش جهت آموزش نجوم به دانش آموزان، افزود: یکی از طرح‌هایی که می‌تواند در زمینه تربیت افراد در این زمینه به شما کمک کند تأسیس پیش دبستانی زیر نظر آموزش و پرورش با رویکرد آموزش نجوم است که این امر می‌تواند باعث تولید منابع انسانی مورد نیاز در این حوزه، ایجاد اشتغال و درآمدزایی خواهد شد.
وی تأکید کرد: بر روی توسعه آموزش نجوم به شکل عمومی و تخصصی و یادگیری زبان خارجی کار علمی و دانش بنیان انجام دهید.