اتصال همه شهرها و ۹۳ درصد روستاهای بوشهر به شبکه ملی ارتباطات
اتصال همه شهرها و ۹۳ درصد روستاهای بوشهر به شبکه ملی ارتباطات

بوشهر- معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: در حال حاضر همه شهرها و ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه ملی ارتباطات متصل هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی رستمیان عصر سه‌شنبه در حاشیه افتتاح فاز نخست فیبر نوری در شهرهای بوشهر و عالیشهر به صورت همزمان از طریق ارتباط تصویری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران افزود: افزایش سرعت اینترنت یکی از مزیت‌های فیبر نوری است در همین ارتباط در زمان حاضر ۳۸ هزار پورت فیبر نوری پرسرعت در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.
معاون عمرانی استاندار بوشهر اظهار کرد: در زمان حاضر شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر قابلیت دسترسی به اینترنت پر سرعت دارند.
رستمیان ادامه داد: حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از اولویت‌های استان بوشهر است.
وی گفت: امروز با گسترش علوم و فنون در عرصه‌های مختلف با سرعت حیرت‌انگیز و پرشتاب زمینه پیشرفت روزافزون در همه زمینه‌ها را فراهم کرده است.
رستمیان با بیان اینکه پیشرفت فناوری کلاس‌های درس چند متر مربع را به گستره دنیا افزایش داده است افزود: برای تحقق این مهم و تکنولوژی نوین نیاز به توسعه زیرساخت‌های لازم دارد که اجرا شبکه فیبر نوری از آن جمله است.
وی با اشاره به افتتاح شبکه فیبر نوری در ۲ شهر بوشهر و عالیشهر بیان کرد: اجرای این مهم ضمن افزایش سرعت اینترنت با دسترسی عادلانه، در بخش‌های مختلف، توسعه کسب و کارها را افزایش داده است.
معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: ۷۲ درصد جمعیت این استان در شهرها و ۲۸ درصد در روستاها ساکن هستند که در زمان حاضر همه شهرها و ۹۳ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به شبکه ملی ارتباطات متصل هستند.