ارتقا جایگاه ورزش در بازیهای آسیایی سیاست ماست/ چالش مالی نداریم
ارتقا جایگاه ورزش در بازیهای آسیایی سیاست ماست/ چالش مالی نداریم

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری در نشستی که امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، گفت: سه مرحله کار داریم، مرحله اول سیاست گذاری است که در کمیته و ستاد عالی انجام می شود. مرحله دوم مربوط به آماده سازی ورزشکاران است که در هماهنگی با فدراسیون ها انجام می شود. مرحله […]

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری در نشستی که امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، گفت: سه مرحله کار داریم، مرحله اول سیاست گذاری است که در کمیته و ستاد عالی انجام می شود. مرحله دوم مربوط به آماده سازی ورزشکاران است که در هماهنگی با فدراسیون ها انجام می شود. مرحله سوم هم کارهایی است که در مجموعه کمیته و در تعامل با دیگر نهادها باید پیگیر آن شویم.
صالحی امیری در ادامه با اشاره به سیاست پنج‌گانه کمیته ملی المپیک برای حضور در بازی های آسیایی گفت: در متن تمام اقداماتی که برای حضور در بازی های آسیایی خواهیم داشت این سیاست ها را لحاظ می کنیم که اعزامی کاروان کیفی، توجه به بانوان، حمایت از تولیدات داخلی، توجه به مسایل فرهنگی و ارتقا جایگاه از جمله آنهاست.
رئیس کمیته ملی المپیک‌ در مورد وزنه برداری ‌و مشکلات مالی این فدراسیون گفت: وزنه برداری در میان سه فدراسیون اول ما قرار دارد اما ما به عنوان کمیته بودجه همه فدراسیون ها را صد در صد تخصیص داده ایم‌. آمار نشان می دهد میانگین ۱۲۰ تا ۱۳۰ درصد به همه فدراسیون ها پرداخت کرده ایم.
صالحی امیری تاکید کرد: کمیته ملی المپیک طی چهار سال گذشته به تعهداتش عمل کرد ‌و بیش از صد درصد بودجه مصوب را پرداخت کرد، علاوه بر این به صورت مستمر در حال کمک هستیم، به کاراته، هندبال و … کمک ریالی ‌ ارزی هستیم.
رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: با هیچ فدراسیونی در بحث بودجه چانه زنی نداریم، سیاست ما از روز اول تا روز آخر شفاف سازی در بحث منابع مالی است.