از پورتو تا لیسبون؛ جنگ رسانه‌ای در پرتغال با اسم رمز مهدی طارمی
از پورتو تا لیسبون؛ جنگ رسانه‌ای در پرتغال با اسم رمز مهدی طارمی

به گزارش خبرنگار مهر، بحث بر سر پنالتی‌های مهدی طارمی این فصل زودتر از هر زمان دیگری در پرتغال خبرساز شده است. این اتفاق بعد از اخراج طارمی در بازی پورتو – اتلتیکو مادرید در هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا به دلیل تمارض و شبیه سازی پنالتی، تشدید شده است. ماجرا با سئوال جنجالی گزارشگر […]

به گزارش خبرنگار مهر، بحث بر سر پنالتی‌های مهدی طارمی این فصل زودتر از هر زمان دیگری در پرتغال خبرساز شده است. این اتفاق بعد از اخراج طارمی در بازی پورتو – اتلتیکو مادرید در هفته نخست لیگ قهرمانان اروپا به دلیل تمارض و شبیه سازی پنالتی، تشدید شده است.
ماجرا با سئوال جنجالی گزارشگر شبکه ورزشی اسپورت تی. وی در بازی با استوریل ادامه پیدا کرد و «سرجیو کونسیسائو» سرمربی پورتو این شبکه را تحریم کرد. در ادامه، اتحادیه بازیکنان فوتبال پرتغال اقدام این گزارشگر را به خاطر سئوالاتی که از طارمی پرسید، محکوم کرد.
در تازه‌ترین موضعگیری و واکنش به این مسائل، «پینتو دا کوستا» رئیس باشگاه پورتو پا را از این فراتر گذاشت و بر وجود کمپین «بدنام» رسانه‌ای در لیسبون علیه طارمی تاکید کرد.
دا کوستا گفت: در چهار ماه گذشته ما در سه رقابت اصلی (لیگ، جام حذفی و سوپرجام پرتغال) قهرمان شدیم. بنابراین ما هدفی هستیم که باید مثل همیشه شکست بخوریم.
وی افزود: کمپین بدنام رسانه‌ای لیسبون علیه طارمی جلوه‌ای از آن است. وقتی ما پیروز می‌شویم، دشمنان ما واکنش نشان می‌دهند و درگیری‌ها را با ما تشدید می‌کنند. من می‌توانم به بیش از ۴۰ سال قبل برگردم و به یاد بیاورم که چگونه آنها سومین قهرمانی متوالی ما را در سال ۱۹۸۰ گرفتند؛ زمانی که ما به طلسم ۱۹ ساله قهرمان نشدن پایان دادیم اما نیازی به رفتن تا این حد نیست.