استانداردسازی بتن‌های آماده در بوشهر در دستور کار قرار گرفت
استانداردسازی بتن‌های آماده در بوشهر در دستور کار قرار گرفت

بوشهر- مدیر کل اداره استاندارد استان بوشهر از اجرای طرح استانداردسازی بتن‌های آماده در محل تولید (بچینگ های موقت) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر،، محمدرحیم بهره مند گفت: با توجه به اجباری بودن اجرای استاندارد بتن آماده در محل تولید اعم از کارخانه یا پروژه و اطلاعیه‌ها و ابلاغیه‌های قبلی سازمان ملی استاندارد برای کنترل بچینگ‌ها و هم‌چنین الزامات مندرج در بند ۱-۵ استاندارد ملی ۶۰۴۴ مصوب ۱۳۹۷، همه واحدهای تولید بتن آماده اعم از واحد تولیدی یا واحدهایی که برای انجام یک پروژه اقدام به برپایی بچینگ های موقت می‌کنند ملزم به تائید اداره کل استاندارد هستند.
مدیر کل اداره استاندارد استان بوشهر افزود: این موضوع در شورای فنی استان مطرح و با تاکید معاونت عمرانی استانداری بوشهر و مصوبه شورای فنی استان، همه ادارات دولتی و مراکز پر تردد عمومی استان ملزم به رعایت این مهم هستند.
وی گفت: مکاتبات لازم در این زمینه با همه سازمان‌هایی که در زمینه ساخت و ساز در استان فعالیت دارند انجام شده است و امیدواریم با تعامل به وجود آمده شاهد استانداردسازی کامل این واحدها باشیم.
وی با مهم برشمردن اهمیت مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: با توجه به زلزله خیز بودن کشور ما، استاندارد بودن مصالح ساختمانی می‌تواند از به وجود آمدن خسارات در هنگام وقوع زلزله جلوگیری کند و تلفات مالی و جانی را تا حد زیادی کاهش دهد.