استان بوشهر در عرصه‌های مختلف برای کشور عزت‌آفرین بوده است
استان بوشهر در عرصه‌های مختلف برای کشور عزت‌آفرین بوده است

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر سرزمین مقاومت است و در عرصه‌های مختلف برای کشور عزت‌آفرین بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر یکشنبه در نشست ستاد یادواره شهید شاخص بسیج حقوق‌دانان کشور اظهار داشت: استان بوشهر سرزمین مقاومت است و در عرصه‌های مختلف شاهد رشادت و شهادت مردم این سرزمین هستیم.
وی برگزاری یادواره‌های شهدا را بسیار مهم و اثرگذار دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان به ویژه نظام استکبار به دنبال فراموش شدن یاد و خاطره شهدا و دوری مردم از فرهنگ ایثار و شهادت است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به تلاش دشمنان برای جایگزینی شیوه‌های دیگر زندگی در بین مردم اضافه کرد: آموزه‌های شهدا به رفع تهاجم با بصیرت کمک می‌کند و یادواره و کنگره شهدا راه و رسم زندگی به نسل امروز می‌آموزد.
وی از جمله جنایات آمریکایی‌ها به شهادت شهید میر بهزاد شهریاری و دیگر شهدای انفجار هفتم تیر اشاره کرد و ادامه داد: کشورهایی که بیشترین جنایت و تجاوز به حقوق بشر را داشته‌اند مدعی دفاع از حقوق بشر هستند.
آیت‌الله صفایی بوشهری به ارزش بالای شهادت اشاره کرد و افزود: شهید کتابی بسیار پر محتوا، پویا و شیوا است که آئینه تمام نما یک زندگی موفق، با عروج آسمانی و رسیدن به کمال را به جامعه نشان می‌دهد.
وی با اشاره به نقش بسیار مهم استان بوشهر در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی تصریح کرد: استان بوشهر در تاریخ خود شهدای بسیاری تقدیم انقلاب و نظام کرده که برای کشور عزت آفریده است.