استقلال بدون شکست قهرمان می‌شود/ آسیا راه شکست سپاهان را نشان داد
استقلال بدون شکست قهرمان می‌شود/ آسیا راه شکست سپاهان را نشان داد

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان از هفته بیست و پنجم لیگ برتر در حالی برگزار می‌شود که آبی پوشان مدت زیادی است در هیچ بازی رسمی شرکت نداشته و سپاهانی‌ها از دیدارهای فشرده لیگ قهرمانان آسیا با دست خالی بازگشته‌اند و به همین دلیل نسبت به این بازی اظهار نظرهای متفاوتی […]

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان از هفته بیست و پنجم لیگ برتر در حالی برگزار می‌شود که آبی پوشان مدت زیادی است در هیچ بازی رسمی شرکت نداشته و سپاهانی‌ها از دیدارهای فشرده لیگ قهرمانان آسیا با دست خالی بازگشته‌اند و به همین دلیل نسبت به این بازی اظهار نظرهای متفاوتی صورت می‌گیرد.
در همین خصوص محمد نیک سیرت پیشکسوت آبی پوشان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سپاهان از یک سو نسبت به استقلال در شرایط مسابقه قرار دارد، اما شکست‌ها و ناکامی این تیم در آسیا آنها را از نظر روحی تضعیف کرده است. من موافق نظریه خستگی سپاهان نیستم چون بعد از شکست مقابل الدحیل به اندازه کافی زمان برای استراحت و ریکاوری دارند. اما شکست‌های آسیایی و به خصوص شکست سنگین مقابل الدحیل آنها را از نظر روحی دچار مشکل خواهد کرد.
پیشکسوت پیشین آبی پوشان بیان داشت: فکر می‌کنم صلاح برنده آبی پوشان در این بازی انگیزه‌های فراوان آنها برای قهرمانی باشد. بازیکنان استقلال به اندازه‌ای تشنه قهرمانی هستند که بعید می‌دانم تیم پر مهره‌ای مثل سپاهان هم بتواند جلودار آنها باشد. پیش بینی من در این فصل قهرمانی آبی پوشان است، آن هم بدون تحمل شکست.
مهاجم سابق آبی پوشان خاطر نشان ساخت: نقطه برتر و اتکای تیم استقلال ساختار مستحکم در خط دفاعی است و آنچه این تیم را تاکنون آزار داده، کم گل زدن است. البته که دیدار تدارکاتی با فجر سپاسی مشخص کرد احتمالاً این مشکل هم حل شده و شاید حالا شاگردان مجیدی با اعتماد به نفس بیشتری به سمت دروازه حریفان یورش برده و شانس‌های بهتری برای گلزنی داشته باشند.
نیک سیرت یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در بازی استقلال و سپاهان را انگیزه‌های مضاعف رشید مظاهری دانست و در این خصوص بیان داشت: با اینکه مظاهری عملکرد خوبی در آسیا نداشت و ۱۲ بار دروازه‌اش باز شد، اما شواهد گویای این مطلب است که او مقابل استقلال انگیزه‌های زیادی دارد و چه بسا همین انگیزه‌های فراوان به او نیروی ویژه‌ای بدهد. درست مثل اتفاقی که در بازی‌های استقلال مقابل نساجی افتاد و حقیقی یک تنه مقابل آبی پوشان مقاومت کرد.
وی افزود: با این حال من شانس خوبی برای استقلال مقابل سپاهان قائل هستم و اگر آبی پوشان هوشیار باشند و البته کادر فنی هم یکسری اشتباهات مثل دو دیدار قبلی مقابل پیکان و نساجی را تکرار نکند، شاگردان مجیدی با عبور از سد سپاهان گام بلندی به سوی قهرمانی در این فصل بر خواهند داشت.