استقلال به هدفی که داشت رسید/ تفکرات برخی مربیان باید تغییر کند
استقلال به هدفی که داشت رسید/ تفکرات برخی مربیان باید تغییر کند

غلامرضا فتح آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص ارزیابی از دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس در بازی نود و هشتم این دو تیم گفت: مدتها بود که بازی چنین جذابی را از دو تیم شاهد نبودیم. فرصت‌های زیادی برای دو تیم به وجود آمد که هر دو تیم به دنبال آن بودند […]

غلامرضا فتح آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص ارزیابی از دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس در بازی نود و هشتم این دو تیم گفت: مدتها بود که بازی چنین جذابی را از دو تیم شاهد نبودیم. فرصت‌های زیادی برای دو تیم به وجود آمد که هر دو تیم به دنبال آن بودند که بتوانند به سه امتیاز این بازی دست یابند. استقلال با توجه به اینکه فاصله امتیازی خوبی با پرسپولیس داشت تلاش کرد بتواند این فاصله را حفظ کرده تا در ادامه راه لیگ آرامش بیشتری داشته باشد.
وی افزود: شرایط پرسپولیس با استقلال متفاوت بود. این تیم باید تلاش می‌کرد تا مقابل استقلال برنده باشد تا هم از لحاظ روحی شرایط خود را بهتر کند و هم بتواند فاصله اش را با استقلال به حداقل رسانده تا امیدواری‌هایش نسبت به قبل بیشتر شود. با نتیجه‌ای که رقم خورد استقلال بود که توانست به آنچه که می‌خواهد دست یابد. اگرچه فرهاد مجیدی معتقد بود برای تساوی پای به این دیدار نگذاشته اما همین یک امتیاز هم آبی پوشان را در حاشیه امنیت قرار داد.
مهاجم پیشین سرخابی‌ها در ادامه تصریح کرد: بازی صحنه‌های زیادی داشت و دو تیم بارها بر روی دروازه یکدیگر خطر به وجود آوردند. استقلال در دقایق ابتدایی سه موقعیت را از دست داد که یکی از آنها یک صحنه مشکوک به پنالتی بود که از سوی داور گرفته نشد و یکی از آنها ضربه ارسلان مطهری بود که میلی متری از کنار دروازه پرسپولیس گذشت و گوهری تنها تماشاگر این ضربه بود. اما در دقایق پایانی این پرسپولیس بود که توانست از غفلت مدافعان استقلال سود برده و گل اول را وارد دروازه کند و با روحیه خوبی راهی رختکن شود و خود را برای ۴۵ دقیقه دوم آماده کند.
فتح آبادی گفت: در نیمه دوم استقلال کاملاً تغییر کرد. این تیم نشان داد که حساسیت‌های دربی هم نمی‌تواند باعث شود که تمرکز خود را از دست بدهند. مجیدی با چند تغییر کار تاکتیکی تیم را عوض کرد و تغییر سیستم داد و توانست توسط بازیکنی که هفته‌ها مورد انتقاد بود، گل تساوی را وارد دروازه پرسپولیس کرده تا این بازی با تساوی به پایان رسیده و این استقلال باشد که از نتیجه به دست آمده راضی به رختکن برود.
فتح آبادی در مورد استعفای یحیی گل محمدی اظهار داشت: این که چه اتفاقاتی قبل از بازی رخ داده که به جای لک، گوهری درون دروازه ایستاده، صحبت از مربی گری علی دایی به میان آمده و یحیی در پایان این دیدار استعفا داده، کاملاً مشخص نیست. اما اعتقاد دارم که استعفا دردی از پرسپولیس درمان نمی‌کند. اگر قرار است این تیم هفت بازی باقیمانده را با قدرت به پایان رسانده و هنوز به قهرمانی امیدوار باشد، باید این مسائل را کنار گذاشته تا بتواند با یک وحدت و اتحاد به دنبال رسیدن به قهرمانی باشد.
مهاجم پیشین سرخابی‌ها در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم در سال جدید دیگر شاهد چنین رفتارهایی از مربیان و دیگر بازیکنان فوتبال نباشیم. باید تفکرات خود را تغییر دهیم تا بتوانیم حرفه‌ای تر فکر و حرفه‌ای تر عمل کنیم. بنابراین آرزو دارم این مسائل حاشیه‌ای در فوتبال ما از بین برود تا شاهد جذابیت‌های فوتبال در لیگ کشورمان باشیم.