افزایش بستری‌های کرونایی در استان بوشهر/تخت‌های جدید اضافه می‌شود
افزایش بستری‌های کرونایی در استان بوشهر/تخت‌های جدید اضافه می‌شود

بوشهر- با افزایش تعداد بیماران بستری کرونایی در استان بوشهر، برای گسترش ارائه خدمات به بیماران از ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح مستقر در استان استفاده می‌شود.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها؛ استان بوشهر طی روزهای اخیر با افزایش تعداد مبتلایان روبرو بوده است و علی‌رغم اینکه بسیار از بیماران نیازی به بستری شدن در بیمارستان‌ها پیدا نمی‌کنند ولی تعداد بستری‌های کرونایی هم در حال افزایش است.
در این شرایط روز به روز تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان افزایش یافته و در حالی که تعداد بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها به ۲۰ بیمار رسیده بود، اکنون ۱۰ برابر شده و به بیش از ۲۰۰ بیمار رسیده است.
طبق روال گذشته و در پیک‌های قبلی کرونا، افزایش موارد ابتلاء به کرونا باعث افزایش تعداد بستری‌ها شده و افزایش بستری‌ها هم سبب افزایش فوتی‌های کرونایی می‌شود.
استان بوشهر در دیماه امسال کمترین میزان فوتی کرونایی را داشت و در طول این ماه تنها یک فوتی کرونایی ثبت شد ولی در روزهای اخیر روزانه دو یا سه نفر بر اثر کرونا در این استان فوت می‌شوند.
با افزایش تعداد بستری‌های کرونایی و احتمال افزایش آن در روزهای آینده انتظار می‌رود که همه ظرفیت‌ها پای کار بیایند و یکی از ظرفیت‌های مهم در استان، بیمارستان متعلق به نیروهای مسلح است که ظرفیت آنها کمک خوبی برای روزهای سخت است.
راهی جز رعایت پروتکل‌ها نیست
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات مناسب به بیماران کرونایی استان بوشهر اقدامات خوبی صورت گرفته است.
احمد یزدان پناه افزود: بر اساس آمار مراجعه‌کنندگان و بستری‌های بیمارستان‌های استان بوشهر روند بیماران کرونایی افزایشی است و برای کنترل و مدیریت بیماری راهی جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید پروتکل‌ها را رعایت کنند اضافه کرد: تزریق دوز سوم واکسن کرونا، ماسک زدن، رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌ها و اجتماعات برای کنترل بیماری کرونا ضروری است.
یزدان پناه با اشاره به استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های نیروهای مسلح استان بوشهر در این زمینه اضافه کرد: بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) نهاجا و حضرت قائم (عج) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه استفاده خواهند شد.
استفاده از ۵۰ تخت بیمارستان‌های نیروهای مسلح
وی با اشاره به اینکه از این دو بیمارستان ۵۰ تخت برای بیماران کرونایی اختصاص می‌یابد افزود: از روز شنبه بیماران می‌توتنند به بیمارستان‌های امیرالمؤمنین (ع) نهاجا و حضرت قائم (عج) سپاه مراجعه کنند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: بخش سرپایی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) نهاجا بوشهر با ظرفیت ۱۰ تخت و بخش بستری آن با ظرفیت ۲۰ تخت آماده خدمت به بیماران کرونا است.

وی با اشاره به اینکه از قبل ۱۰ تخت سرپایی در بیمارستان حضرت قائم (عج) سپاه به بیماران کرونایی اختصاص یافته بود، گفت: فردا ۱۰ تخت دیگر از این بیمارستان نیز به ظرفیت بیماران کرونایی اضافه می‌شود.
یزدان‌پناه از اختصاص شش تخت ICU در بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) نهاجا برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی خبر داد و افزود: بیمارستان نهاجا بوشهر در چند ماه اخیر به دستگاه‌های اکسیژن ساز سانترال مجهز شده‌اند، همچنین سی‌تی‌اسکن، آزمایشگاه این بیمارستان نیز فعال است و قابلیت ارائه خدمات به بیماران کرونایی را دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت شهرستان‌های بوشهر، تنگستان، دیلم، عسلویه و گناوه در وضعیت قرمز کرونایی، شهرستان‌های دشتستان و کنگان در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های جم، دشتی و دیر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
انتظار می‌رود ضمن تلاش مسئولان برای تأمین زیرساخت‌های درمانی از جمله تخت‌های درمان بیماران کرونایی و داروهای مورد نیاز، مردم نیز عزمی جدی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند تا سرعت شیوع بیماری کاهش یابد.