انقلاب اسلامی دوگانه نظام سلطه گر و سلطه پذیر را به هم زده است
انقلاب اسلامی دوگانه نظام سلطه گر و سلطه پذیر را به هم زده است

بوشهر- امام جمعه اهرم گفت: انقلاب اسلامی دوگانه نظام سلطه گر و سلطه پذیر را به هم زده است و در حال ترویج و تکثیر فرهنگ نظام انقلابی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام حیبب پهلو زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اهرم ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صداق (ع) اظهارداشت: هر کدام از ائمه در یک بخشی از امور الگو بودند و نمود بیشتری داشتند. امام صادق علیه السلام با تربیت شاگردان فراوان؛ مکتب تشیع را نظام مند کردند.
امام جمعه اهرم افزود: پویایی مکتب تشیع از مهمترین برکات مهندسی فرهنگی امام صادق علیه السلام است، نظامی که با معیارهای کتاب و سنت و اجماع و عقل همه زوایای سبک زندگی بشر مهندسی شده است.
وی گفت: این مدل از ساختار مدیریتی جامعه و مهندسی فرهنگی توسط امام صادق (ع) برای جامعه بشری، اثرات و برکات فراوانی داشته است که یکی از برکات آن توسط فقها و شاگردان مکتب جعفری در ایران اسلامی اجرا می‌شود مساله نظام انقلابی در ایران اسلامی است.
وی اضافه کرد: نا امنی‌هایی در تمام دنیا در حال گسترش است اما به برکت الگو برداری تشیع از مهندسی فرهنگی امام صادق علیه السلام امروز ایران اسلامی با تکثیر فرهنگ ایثار و مقاومت در امنیت کامل قرار دارد.
امام جمعه اهرم افزود: مقام معظم رهبری در دیدار اعضای ستاد کنگره بزرگداشت چهار هزار شهید روحانی فرمودند که مخاطب اول در هر یک از عرصه‌های جهاد و دعوت به خیر خود روحانیت است و ورود به عرصه جهاد هیچ منافاتی با دانش، تحقیق و تدریس ندارد، لذا لازمه امروز طلاب جوان و حوزه‌های علمیه جهاد نفس و عمل به فرامین امام جامعه و میدان داری جهاد تبیین در بین مؤمنین در مساجد و بازار و مدارس و دانشگاه‌ها است.
وی با اشاره به اینکه در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب، ایشان نکاتی مطرح فرمودند گفت: اول اینکه همه مسائلی که کشور با آن مواجه است چه مسائل داخلی و خارجی و چه نرم افزاری و سخت افزاری همه و همه می‌توان به کمک چند عامل مهم پیروز شد و با مجاهدت در راه خدا و با اخلاص و عزم راسخ و ابتکار عمل مثل مساله آزادسازی خرمشهر می توان بر مشکلات غلبه کرد.
پهلو زاده خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی یک حرف نو و جدیدی در مباحثات جهانی وارد کرده که مردم سالاری دینی است، این یک کلمه است اما توانسته جدول مدیریتی اداره دنیا را به هم بزند.
وی گفت: انقلاب اسلامی دوگانه نظام سلطه گر و سلطه پذیر را به هم زده است و در حال ترویج و تکثیر فرهنگ نظام انقلابی است که می‌شود با مردم سالاری دینی نه سلطه گر بود و نه سلطه پذیر، به همین خاطر این نظم نوینی برای جهان در حال شکل گیری است که تمام مستکبرین جهان به مقابله با آن برخواسته اند.
امام جمعه اهرم ادامه د اد: رهبری بر انقلابی بودن مجلس تاکید کردند و فرمودند چون مردم گزینه‌هایی انتخاب کردند که حرکتشان و شعارشان و حرفشان حرف انقلاب بود، البته ایشان تاکید فرمودند که انقلابی ماندن مهم است، بله افرادی با شعار انقلابی وارد مجموعه‌ای می‌شوند اما نمی‌توانند انقلابی بمانند. باید در مسیر انقلاب طاقت آورد و استقامت و انقلابی ماندن لازم است.
وی گفت: رهبری فرمودند انقلابی ماندن لوازمی دارد از جمله ساده زیستی و امانتداری، امانت الهی است که به شما سپرده شده است. نکته بعد مسئولیت پذیری است وقتی می‌دانید دولت نمی‌تواند برنامه‌ای را اجرا کند و بار مالی دارد چرا تصویب می‌کنید و به گردن دولت می‌اندازید، مسئولیتش را بپذیرید و تصویب نکنید، نماینده باید مردمی باشد اما عوام زده نباشد، ایشان فرمودند این نطق‌های اعتراضی پرشور هم اصلاً نشانه انقلابی بودن نیست.
وی افزود: در دیدار نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری ایشان یک سفارش مؤکد هم داشتند که برای چندمین بار بود و آن اینکه نمایندگان مجلس در انتصابات دخالت نکنند.
وی گفت: نمی‌دانیم با چه زبانی و چطور به آقایان نماینده باید گفت که وظیفه شما قانون گذاری و نظارت است، نماینده مجلس باید تجسم قانون باشد نباید خلاف قانون و خلاف فرمان و امر امام جامعه عمل کند، مسأله‌ای به نام انتصاب در اختیارات نماینده مجلس نیست، لذا در عمل کاری نکنید که شماهایی که به عنوان انقلابی رأی آوردید در دور بعد مردم شما را با برچسب غیر انقلابی رد کنند.
وی ادامه داد: در همین استان بعضی از نماینده‌ها با اعمال نفوذ در انتصابات رده‌های مختلف استانی بویژه در مراکز آموزش عالی، دستاوردی جز جابجایی آدم‌ها و جز هدر دادن بیت المال نداشته است، ایشان توصیه فرمودند که دولتی‌ها هم از نظرات نمایندگان مجلس استفاده کنند.
پهلو زاده یاد با تبریک روز میلاد کریمه اهل بیت سلام الله علیها ‬ که‬ به عنوان روز دختر‬ نامگذاری‬ شده‬ است‬ گفت: ‬ در کرامت و فضل دختران همین بس که امام صادق علیه السلام فرمودند: «الْبَنُونَ‏ نَعِیمٌ‏ وَ الْبَنَاتُ حَسَنَاتٌ وَ اللَّهُ یَسْأَلُ عَنِ النَّعِیمِ وَ یُثِیبُ عَلَی الْحَسَنَاتِ» پسران نعمت خدا هستند و دختران حسنات هستند و خداوند از نعمت‌ها سوال می‌کند و بر حسنات پاداش می‌دهد.