بارش باران در استان بوشهر شدیدتر می شود
بارش باران در استان بوشهر شدیدتر می شود

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در روزهای پنج شنبه و همچنین شنبه و یکشنبه آینده بر شدت بارش‌ها افزوده شود.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز با ورود سامانه بارشی به استان و فعالیت آن تا سه شنبه هفته آینده، به تناوب ضمن افزایش پوشش ابر، وقوع بارش باران گاهی رگبار باران و رعدوبرق همراه با تندباد لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: انتظار می‌رود طی این مدت در برخی از ساعات، بارندگی و سرعت وزش باد در برخی از مناطق استان از شدت بالایی برخوردار باشد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری تا ابری، طی ساعاتی بارش باران و وزش باد، گاهی رگبار باران و رعدوبرق و در برخی از نقاط وقوع پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و در هنگام وزش تندباد بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مساعدی ادامه داد: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به فعالیت دو سامانه بارشی متوالی در سطح استان بوشهر طی روزهای چهارشنبه تا دوشنبه آینده، پیش بینی می‌شود در روزهای پنج شنبه و همچنین شنبه و یکشنبه آینده بر شدت بارش‌ها افزوده شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از خسارت به محصولات کشاورزی به‌ویژه مزارع سبزی و صیفی و گوجه فرنگی خبر داد و گفت: توصیه می‌شود برای جلوگیری از خسارات احتمالی در مزارع و باغات، تمهیدات لازم اندیشیده شود.