بارش پراکنده باران در استان بوشهر/ هوا از فردا سردتر می‌شود
بارش پراکنده باران در استان بوشهر/ هوا از فردا سردتر می‌شود

بوشهر- کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از بارش پراکنده باران در استان خبر داد و گفت: از فردا دمای هوا در استان بوشهر روند کاهشی خواهد داشت.

پیام مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از اواخر وقت امروز تا ظهر فردا با عبور یک سامانه بارشی از روی استان، وقوع بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد در برخی نقاط استان پیش بینی می‌شود.
وی اضافه کرد: از روز شنبه تا روز سه شنبه آینده به سبب وزش باد نسبتاً شدید تا شدید شمال غربی سواحل و فراساحل استان به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود روز شنبه تا دوشنبه آینده دمای هوا به طور محسوسی کاهش یابد.
وی افزود: آسمان استان طی ساعات آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد، افزایش ابر و در برخی نقاط بارش پراکنده باران گاهی رگبار پراکنده و رعدوبرق، در پاره‌ای نقاط مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.
مساعدی بیان کرد: جهت وزش باد متغیر غالباً جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ گاهی بیش از ۴۴ کیلومتر در ساعت و از ظهر فردا شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی افزود: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر، فردا ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی بیش از ۱۵۰ سانتیمتر و از ظهر به تدریج ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.