بررسی دلایلی که «استراماچونی» را به نیمکت استقلال نزدیک می‌کند
بررسی دلایلی که «استراماچونی» را به نیمکت استقلال نزدیک می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، استعفای فرهاد مجیدی سرمربی سابق آبی پوشان بلافاصله پس از پایان جشن قهرمانی در لیگ برتر، شوک بزرگی به این تیم وارد کرد و باعث شد کام هواداران پس از قهرمانی خیلی زود تلخ شود. پس از استعفای مجیدی از هدایت استقلال، همانطور که پیش بینی می‌شد بازار مطرح شدن اسامی […]

به گزارش خبرنگار مهر، استعفای فرهاد مجیدی سرمربی سابق آبی پوشان بلافاصله پس از پایان جشن قهرمانی در لیگ برتر، شوک بزرگی به این تیم وارد کرد و باعث شد کام هواداران پس از قهرمانی خیلی زود تلخ شود.
پس از استعفای مجیدی از هدایت استقلال، همانطور که پیش بینی می‌شد بازار مطرح شدن اسامی مختلف برای جانشینی وی داغ شد و واسطه‌هایی که برای نزدیک کردن گزینه‌های خود به نیمکت استقلال دست به کار شده بودند هم نقش پررنگی در مطرح کردن این اسامی داشتند.
در حالی از جواد نکونام به عنوان محتمل‌ترین گزینه ایرانی در صورت منتفی شدن گزینه‌های خارجی برای نیمکت استقلال یاد می‌شود که در بین گزینه‌های خارجی نام آندره استراماچونی هم وجود دارد؛ مربی ایتالیایی که همچنان از محبوبیت خاصی نزد هواداران این تیم برخوردار است.
شاید بتوان آندره استراماچونی را به دلایلی که در زیر ذکر می‌کنیم، محتمل‌ترین گزینه و نزدیک ترین مرد به نیمکت آبی پوشان پس از فرهاد مجیدی دانست.
۱- محبوبیت و مقبولیت نزد هواداران
هواداران استقلال هنوز خاطرات خوشی که از حضور کوتاه مدت اما تاثیر گذار استراماچونی برایشان ثبت شد را فراموش نکرده‌اند. استقلال به لحاظ کیفیت فوتبال و ارائه بازی‌های تهاجمی یکی از بهترین دوران خود را سپری کرد و کمتر تیمی بود که از گزند بازی‌های تهاجمی این تیم در دوران استراماچونی می‌توانست فرار کند.
استراماچونی به پشتوانه همان حضور کوتاه مدت و موثر در استقلال از محبوبیت و مقبولیت بالایی نزد هواداران استقلال برخوردار است و شاید همین پشتوانه مردمی هم به او کمک کند تا در بازگشت به این تیم بتواند خیلی زود از زیر سایه مجیدی خارج شود. به خصوص که سابقه نشان داده هواداران استقلال برای استراماچونی صبر کرده و حتی در صورت ناکامی در هفته‌های اول پای او می‌ایستند.

۲- آشنایی کامل با فوتبال ایران و تیم استقلال
این مربی ایتالیایی به واسطه حضور در ایران و استقلال و همچنان دنبال کردن فوتبال ایران، نسبت به دیگر گزینه‌های خارجی شناخت بهتری از استقلال و لیگ برتر دارد و زمان کمتری برای هماهنگ شدن نیاز داد.
این موضوع را می‌توان یک امتیاز مهم برای استراماچونی در نظر گرفت که شاید شانس او را برای بازگشت به نیمکت استقلال بیشتر کند.
۳- بدهی استقلال به استراماچونی
یکی از پرونده‌های خیلی مهم بدهکاری‌های خارجی استقلال، بدهی به این مربی ایتالیایی است که در صورت تایید در دادگاه عالی ورزش می‌تواند تبدیل به چالشی اساسی برای این باشگاه شود.
ممکن است عقد قرارداد مجدد باشگاه استقلال با استراماچونی در روند کسب رضایت از این مربی در پرونده قبلی هم تاثیر گذار باشد و باشگاه استقلال بتواند با یک تیر دو نشان بزند. هم از خدمات استراماچونی استفاده کرده و هم در مسائل مالی به توفیقاتی برسد.