بعضی از بازیکنان استقلال در حد این تیم نیستند/مجیدی بیشتر دقت کند
بعضی از بازیکنان استقلال در حد این تیم نیستند/مجیدی بیشتر دقت کند

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال بعد از پشت سر گذاشتن ۱۴ بازی بدون شکست و ثبت بهترین آمارها در تمام آیتم‌های جدولی و کسب بیشترین امتیاز و صدرنشینی در جدول به هفته پانزدهم رسید تا در آخرین هفته از نیم فصل نخست میهمان نفت مسجد سلیمان باشد. جواد قراب پیشکسوت آبی پوشان و […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال بعد از پشت سر گذاشتن ۱۴ بازی بدون شکست و ثبت بهترین آمارها در تمام آیتم‌های جدولی و کسب بیشترین امتیاز و صدرنشینی در جدول به هفته پانزدهم رسید تا در آخرین هفته از نیم فصل نخست میهمان نفت مسجد سلیمان باشد.
جواد قراب پیشکسوت آبی پوشان و عضو پیشین هیات مدیره این باشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت این باشگاه و تیم استقلال اظهاراتی داشت که شرح آن را در زیر می‌خوانیم.
پیشکسوتان استقلال باید دور هم جمع شوند
پیشکسوت آبی پوشان صحبت‌های خود را با مطلبی در خصوص پیشکسوتان این باشگاه آغاز کرد و گفت: اخیراً دیداری با آجورلو داشتیم و ایشان به گرمی از ما به عنوان نماینده پیشکسوتان پذیرایی کردند. برنامه این است که انشاءالله با حمایت باشگاه، پیشکسوتان را دور هم جمع کرده و آنها را سر و سامان دهیم. هر عزیزی که حتی اگر ۲ ساعت هم پیراهن استقلال را بر تن کرده پیشکسوت این باشگاه محسوب می‌شود و جایگاه ویژه‌ای دارد. برنامه‌های خوبی برای پیشکسوتان عزیز وجود دارد که امیدواریم با حمایت‌های باشگاه و سردار آجورلو این برنامه‌ها پیش برود تا پیشکسوتان عزیز این باشگاه هم در شان شخصیت و جایگاهی که دارند بتوانند در کنار باشگاه قرار گیرند.

مدیریت باشگاه شرایط خوبی ایجاد کرده
پیشکسوت استقلال تاکید کرد: دور از انصاف است اگر از مدیریت باشگاه تعریف نکنم. مدیریتی که شرایطی خوب و بستری مناسب برای تیم ایجاد کرده و آرامش را به محیط تیم تزریق کرده است. اگر امروز شاهد صدرنشینی تیم هستیم، نباید به راحتی از نقش مدیریت بگذریم. باید گفت که در هفت، هشت سال اخیر چنین مدیریتی را در باشگاه نداشتیم و این تیم مدیریتی بهترین عملکرد را در این سالهای اخیر داشته‌اند.
کادر فنی زحمت کش و دلسوز استقلال
وی خاطر نشان ساخت: مجیدی و کادرش در این مدت زحمت زیادی کشیده‌اند و به نوبه خودم از خود مجیدی، پین، مصطفوی و حتی فرزاد تشکر می‌کنم و یک تشکر ویژه هم از بیژن طاهری دارم. مردی عاشق، دلسوز و کم نظیر که بدون کمترین حاشیه‌ای کارش را انجام می‌دهد و با کادر فنی هم کاملاً هماهنگ است. به نظرم هر باشگاهی یکی مثل بیژن طاهری را نیاز دارد. او با کادر فنی کاملاً همسو و هماهنگ است و در کنار آنها وظایف سرپرستی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد.
باید از تیم صدرنشین حمایت کرد
قراب در ادامه بیان داشت: به عنوان پیشکسوت از استقلال حمایت می‌کنم. چرا نباید از تیمی که با بهترین آمارها در صدر جدول قرار دارد حمایت کرد؟ این استقلال لایق حمایت و شایسته قهرمانی است. اما در کنار حمایت‌های همه جانبه ای که از تیم، کادر فنی و تیم مدیریتی انجام می‌دهم به عنوان پیشکسوت این باشگاه و کارشناس فوتبال برخی مسائل را هم عنوان می‌دارم تا با رعایت آن شانس قهرمانی بیشتر شود.
درخشش در استقلال و پرسپولیس فاکتورهای زیادی می‌خواهد
پیشکسوت استقلال تصریح کرد: یکی از مواردی که می‌خواستم به آن اشاره کنم دقت بیشتر در جذب بازیکن است. من از هیچ بازیکنی نام نمی‌آورم اما وقتی می‌بینیم یکسری بازیکن به این تیم می‌آیند و بدون آنکه کارایی داشته باشند جدا می‌شوند دلگیر می‌شوم. شاید بازیکنانی باشند که در تیم‌های خود ستاره باشند، اما همه بازیکنان نمی‌توانند در استقلال و حتی پرسپولیس ستاره شوند. درخشش در استقلال و پرسپولیس فاکتورهای زیادی می‌خواهد. لذا مربیان این دو تیم باید با دقت و وسواس زیاد بازیکن جذب کنند. استقلال جای آزمون و خطا نیست و باید حتماً بازیکنانی جذب شوند که قابلیت درخشیدن در این تیم را داشته باشند.
مجیدی با دقت بیشتری بازیکن بگیرد
قراب گفت: متاسفانه در استقلال بازیکنانی حضور دارند که در حد این تیم نیستند. آقای مجیدی باید از این به بعد با دقت بیشتر و بینش بهتری دست به جذب بازیکن بزند. قطعاً هر بازیکنی که به این تیم می‌آید عاشق آن است. اما باید بازیکنان عاشقی جذب شوند که بتوانند انتظار را برآورده کنند. در استقلال و پرسپولیس مربیان حق ندارند در جذب بازیکن اشتباه کنند.
فلسفه جذب برخی بازیکنان
عضو پیشین هیات مدیره آبی‌ها تاکید کرد: شاید برخی مربیان بازیکنانی را جذب کنند که اصلاً به آنها نیاز ندارند و فلسفه جذب آنها تنها این است که جذب تیم رقیب نشوند و با این شیوه اجازه تقویت تیم رقیب را بگیرند. این هم شاید یک تاکتیک برای رقابت در طول فصل باشد که البته من به آن ورود نمی‌کنم. اما تاکیدم این است که آقای مجیدی و همکارانش باید در نیم فصل که قدرت انتخاب پایین‌تر است با چشمانی باز دست به خرید بزنند. خریدهای آنها نباید از امثال یامگا و ژستد پایین‌تر باشند.تیم بستن قواعد خاص خودش را دارد و نباید تیم را پر از بازیکن کرد تا کنترل آن از دست خارج شود. کافی است برای هر پستی تنها دو بازیکن هم سطح به کار گرفت.
مصدومیت‌ها زیاد شدههافبک پیشین آبی پوشان بیان داشت: در گذشته با اینکه تمرینات مثل امروز حرفه‌ای نبود، علم تغذیه پیشرفت نکرده بود و علم و تکنولوژی بدنسازی مثل امروز نبود، اما مصدومیت‌ها خیلی کمتر بود. متاسفانه این روزها میزان مصدومیت‌ها زیاد شده و مدت مصدومیت‌ها هم طولانی شده است. من که در تمرینات و کنار تیم نیستم تا دلایل آن را بدانم اما می‌توانم بگویم این یک نقص است که باید برطرف شود.
استقلال به بازیکن نیاز دارد
پیشکسوت آبی پوشان تاکید کرد: استقلال نیم فصل را با صدرنشینی به پایان می‌برد و شانس بالایی برای قهرمانی دارد، اما برای آنکه این شانس ضعیف نشود و یا بهتر است بگویم برای بالا بردن میزان این شانس تیم باید در نیم فصل دوم بازیکن جذب کند. به اعتقاد من به جز خط حمله که تعداد زیادی بازیکنان خوب داریم، در دیگر خطوط به بازیکن نیاز داریم به خصوص در خط میانی. هافبک‌های ما عموماً از یک جنس و با یک ویژگی هستند و برای تکمیل شدن خط میانی باید بازیکن جدیدی به خدمت گرفته شود. در خط دفاعی هم با اینکه بازیکنان خوبی داریم، اما لااقل به یک بازیکن دیگر هم نیاز داریم. ما در خط میانی به یک بازیکن مثل امید ابراهیمی، علی کریمی یا سروش رفیعی نیاز داریم و اگر هم لازم شد باید در این پست بازیکن از خارج از کشور جذب شود.
استقلال ستاره ندارد
عضو سابق هیات مدیره استقلال گفت: با اینکه بازیکنان خوبی در تیم ما هستند، اما واقعیت این است که تیم فاقد ستاره است. منظورم از ستاره بازیکنانی است که بتوانند یک تنه سرنوشت یک بازی را تغییر دهند. استقلال تیمی است که باید حداقل دو سه بازیکن که بتوان به آنها گفت ستاره داشته باشد. بازیکنی مثلاً مثل مهدی قایدی فصل پیش که در لحظات بحرانی یک تنه تیم را از تنگنا خارج می‌کرد.

حذف از آسیا تمرکز مربیان و بازیکنان را برهم نزند
قراب در خصوص حذف استقلال از آسیا گفت: این اتفاق اصلاً جالب نیست و باید از آن به عنوان یک لکه ننگ در ورزش از آن نام برد. اما واقعیت این است که در این اتفاق نه مدیران باشگاه‌ها مقصر هستند و نه دیگر ارکان باشگاه‌ها. این موضوعی نیست که دست باشگاه‌ها باشد. فعلاً وزیر گفته ممکن است این مشکل حل شود. اگر بنا بر گفته وزیر ورزش این مشکل حل شد که چه بهتر. اگر هم این‌طور نشد بازیکنان و اعضای کادر فنی نباید بیشتر از این به آن فکر کنند و اجازه ندهند این اتفاق تلخ تمرکز آنها را بر هم بزند.