تاج: AFC پای اصولش ایستاد و استقلال و پرسپولیس را حذف کرد
تاج: AFC پای اصولش ایستاد و استقلال و پرسپولیس را حذف کرد

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در حاشیه مراسم خاکسپاری شهدای گمنام در وزارت ورزش و جوانان گفت: ما مدیون شهدای گمنام در هر حوزه‌ای هستیم. تکلیف است تا در کنار آنها باشیم. رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا تصریح کرد: من جلسه‌ای را قبل از این […]

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج در حاشیه مراسم خاکسپاری شهدای گمنام در وزارت ورزش و جوانان گفت: ما مدیون شهدای گمنام در هر حوزه‌ای هستیم. تکلیف است تا در کنار آنها باشیم.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا تصریح کرد: من جلسه‌ای را قبل از این اتفاق با آقای سجادی وزیر ورزش داشتم. شخصاً اعتقاد دارم کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصت‌های لازم را به باشگاه‌ها و فدراسیون ایران داده بود تا اصلاحاتی انجام شود و مشکلات خود را حل کند. از این فرصت خیلی خوب استفاده نشد و مشکلات این دو باشگاه واقعاً زیاد است.
وی ادامه داد: من به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا مفصل صحبت کردم. با وزیر ورزش نیز کامل گفتگو کردم. فرصت سه ماهه ای بود که باشگاه‌ها از آن استفاده نکردند. به هر حال این اتفاقات نیفتاد. حالا باشگاه‌ها باید برای آینده کار کنند تا این بدهی‌ها و مسائلی که وجود دارد، مشکل‌ساز نشود. حداقل مدارک اولیه را ارائه دهند که بعضی وقت‌ها این کار هم انجام نمی‌شد.
تاج ادامه داد: به نظرم باشگاه‌های با اقتدار و خوبی داریم و کنفدراسیون آسیا هم دلش نمی‌خواست این دو باشگاه را حذف کند و برای آنها عملیاتی نبود، چون استقلال و پرسپولیس به همراه عربستانی‌ها، بیشترین تماشاگر را دارند و حتی روی درآمد AFC هم تأثیر می‌گذارد.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اقداماتی که برای رفع این مشکل در دوران ریاست خود در فدراسیون فوتبال داشت، گفت: هر سال فرصت می‌دادند و هر سال هم کارهای خوبی شد. دو باشگاه بدهی‌های خود را پرداخت کردند و آنها باید بدهی‌های خود را تسویه کنند. امیدوارم در سال‌های آینده باز هم این اتفاق بیفتد.
تاج درباره صحبت‌های شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فعلی فدراسیون فوتبال که گفته بود مقصر حذف استقلال و پرسپولیس رئیس قبلی فدراسیون بوده است، تاکید کرد: خیلی به این چیزها و صحبت‌ها اهمیت ندهید.
او درباره حضور مهدی طارمی در بین نامزدهای نهایی دریافت جایزه پوشکاش یادآور شد: خیلی ها به مهدی طارمی خیلی علاقه دارند. تیم ملی ایران بسیار مقتدر است و همه این موفقیت‌ها را باید مدیون بازیکنان تیم ملی باشیم.