تعداد بیماران کرونایی در استان بوشهر افزایش ۴۰ درصدی داشته است
تعداد بیماران کرونایی در استان بوشهر افزایش ۴۰ درصدی داشته است

بوشهر- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در حال حاضر مراجعان سرپایی کرونا افزایش یافته و تعداد بیماران بستری نسبت به هفته قبل در استان بوشهر ۴۰ درصد رشد داشته است.

جعفر زارعی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به‌طورمعمول و بر اساس تجربه دو هفته پس از افزایش تعداد بیماران سرپایی، شمار بیماران بستری نیز به‌صورت لگاریتمی بالا می‌رود انتظار داریم هفته آینده تعداد بستری‌ها در استان بوشهر با رشد جدی روبه‌رو باشد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بر اساس تجربه انتظار می‌رود تعداد بیماران بستری‌ها کرونا در استان بوشهر نیز هفته آینده افزایش چشم‌گیری داشته باشد.
وی تصریح کرد: کم‌توجهی به دستورالعمل باعث شده تعداد افراد مبتلا به اُمیکرون در کشور بالا برود، این نگرانی وجود دارد که اگر دستورالعمل‌ها رعایت نشود و واکسیناسیون جدی گرفته نشود، وضعیت رنگ‌بندی برخی شهرها به زودی قرمز شود.
کیت‌های تشخیص اُمیکرون برای نیاز دو هفته استان بوشهر تهیه شده است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی شروع پیک ششم، کیت‌های تشخیص اُمیکرون برای نیاز دو هفته استان تهیه شده است و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
زارعی زاده بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به سرعت بالای شیوع اُمیکرون تعداد مبتلایان و در نتیجه شمار بستری شدگان به‌دفعات از سویه‌های قبل بیشتر باشد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر بیماران کرونایی که علائم شدید و نیاز به بستری دارند با داروهای مورد استفاده در سویه‌های قبل درمان می‌شوند، کمیسیون‌های تخصصی وزارت بهداشت به زودی دستورالعمل‌های درمانی جدید را ابلاغ می‌کنند و ما آن‌ها را اجرا خواهیم کرد.
زارعی زاده بیان کرد: اکنون بیمارانی که علائمشان در حد بدن‌درد، سردرد، بی‌حالی و ضعف، میزان اکسیژن خونشان کمتر از ۹۴ درصد است و تنگی نفس ندارند به شکل سرپایی درمان می‌شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، طبق آخرین وضعیت کووید ۱۹ در کشور از تاریخ ۸ بهمن، ۴ شهرستان استان بوشهر از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی خطرناک درآمده، همچنین ۳ شهرستان در وضعیت زرد و ۳ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی هستند.
بر اساس گزارش مسئولین حوزه سلامت کشور و استان بوشهر درحالی‌که اُمیکرون به‌عنوان سویه جدید کرونا در حال گسترش است؛ اما رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و تزریق منظم واکسن به‌ویژه دوز سوم، مؤثرترین راه پیشگیری از ابتلاء به این سویه و وقوع پیک خطرناک دیگر است.