تمجید به سبک کاپیتان سابق پورتو: طارمی بهترین مهاجم پرتغال است
تمجید به سبک کاپیتان سابق پورتو: طارمی بهترین مهاجم پرتغال است

به گزارش خبرنگار مهر، سومین سال حضور مهدی طارمی مهاجم ایرانی در تیم فوتبال پورتو به بهترین شکل آغاز شده است. طارمی با به ثمر رساندن چهار گل در دو مسابقه، نشان داد این فصل آمادگی و انگیزه بالایی دارد و می‌تواند همانند فصل گذشته یکی از پایه‌های اساسی پورتو برای قهرمانی باشد. مهاجم تیم […]

به گزارش خبرنگار مهر، سومین سال حضور مهدی طارمی مهاجم ایرانی در تیم فوتبال پورتو به بهترین شکل آغاز شده است. طارمی با به ثمر رساندن چهار گل در دو مسابقه، نشان داد این فصل آمادگی و انگیزه بالایی دارد و می‌تواند همانند فصل گذشته یکی از پایه‌های اساسی پورتو برای قهرمانی باشد.
مهاجم تیم ملی ایران تاکنون در مجموع ۵۳ گل وارد دروازه حریفان پورتو کرده است و بدون شک با ادامه حضورش در این تیم می‌تواند آمار خود را بهبود ببخشد.
عملکرد طارمی بخصوص در آغاز این فصل که با قهرمانی در سوپرجام آغاز شد و سپس با برد مقابل ماریتیمو در هفته اول ادامه یافت، تمجید و ستایش «خورخه کاستا» کاپیتان پیشین پورتو را در پی داشت.
کاستا طارمی را بهترین مهاجم فعلی فوتبال پرتغال دانست و تمجیدش از مهاجم ایران را به این شکل ادامه داد: «این یکی از بهترین خریدهای سال‌های اخیر در فوتبال پرتغال بود. این باعث می‌شود به تفاوت خرید بازیکن داخلی و یا خارجی فکر کنیم. چند سال پیش هم همینطور بود. بیایید به بازیکنانی چون درولوویچ و زاهوویچ نگاه کنیم.»
روزنامه «رکورد» پرتغال هم به بهانه گفتگو با کاستا، به گذشته طارمی اشاره کرد و نوشت: «طارمی تنها به یک فصل در ریو آوه نیاز داشت تا بتواند به یک تیم بزرگ در پرتغال جهش کند. در فصل ۲۰۱۹/۲۰، ریو آوه با نتیجه ۳-۲ اسپورتینگ لیسبون را در آلوالاده شکست داد. طارمی گلی به ثمر نرساند اما سه پنالتی را به دست آورد که پیروزی را نصیب شاگردان کارلوس کاروالهال می‌کرد. او فصل را با ۲۱ گل در ۳۷ بازی به پایان رساند که به او اجازه داد تا با پرداخت ۴.۵ میلیون یورو به باشگاه پورتو جهش کند.»
این روزنامه همچنین به پیشنهاد میلیون دلاری الدحیل قطر به طارمی پیش از حضور در فوتبال پرتغال اشاره کرد که طارمی چشمش را روی آن بست و ترجیح داد به جای پول، پیشرفت را انتخاب کند. او بعد از یک فصل حضور در ریوآوه، با مبلغ ۴.۵ میلیون یورو از ریوآوه راهی پورتو شد.