تندیس سردار شهید سلیمانی و استاد بهزادی در گناوه رونمایی شد
تندیس سردار شهید سلیمانی و استاد بهزادی در گناوه رونمایی شد

بوشهر- تندیس‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و استاد بهزاد بهزادی معلم پیشکسوت ریاضیات استان و شهرستان با حضور مسئولان در گناوه رونمایی شد.

گزارش خبرنگار مهر، همزمان با عید سعید قربان، از تندیس سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی و استاد بهزاد بهزادی از مفاخر و نخبگان و معلم پیشکسوت ریاضیات استان بوشهر و شهرستان گناوه و از معلمان دلسوز و نمونه که عمری را در راه تعلیم و تربیت فرزندان این دیار سپری کرده است رونمایی شد.
تندیس استاد بهزاد بهزادی در مجاورت تالار بهزاد و تندیس سردار سلیمانی در کنار پل سردار سلیمانی در حاشیه خلیج فارس توسط شهرداری گناوه نصب شد.
فرماندار گناوه عصر یکشنبه در آئین رونمایی از تندیس سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در حاشیه خلیج فارس گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نماد و الگوی مبارزه با استکبار جهانی و ظلم ستیزی است.
محمدتقی صفری افزود: اخلاص در عمل یکی از ویژگی‌های بارز و برجسته سردار سلیمانی بود که باعث محبوبیت ایشان در قلوب مسلمانان و آزادی خواهان جهان شده است.

وی گفت: امروز این تندیس در حاشیه خلیج فارس رونمایی می‌شود و به همه جهانیان اعلام می‌کنیم راه، مسیر و مکتب ما همان مسیر و راه و مکتب شهید سلیمانی است و با تبعیت پذیری از رهبری همانند آن شهید والامقام در برابر استکبار جهانی با قدرت و صلابت ایستاده‌ایم و با تکیه بر قدرت الهی و توان جوانان کشور خود را می‌سازیم و به حرکت انقلاب اسلامی تا اتصال به حکومت امام زمان (عج) ادامه خواهیم داد.
وی با قدردانی از شهرداری گناوه جهت نصب تندیس شهید سلیمانی در کنار خلیج فارس گفت: این فعالیت‌ها در راستای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت، و اراده و همت و فداکاری تلاش و مجاهدت تداوم یابد.
رئیس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: بسیار خرسندیم که امروز همزمان با عید قربان دو تندیس ارزشمند سردار شهید سلیمانی و استاد بهزادی که با همکاری شورای اسلامی و شهرداری گناوه در شهر جانمایی شده، رونمایی شد.

هادی عربزاده گفت: بزرگداشت شهید والامقام سردار شهید سلیمانی مجاهد بزرگ که در راه اهداف نظام مقدس اسلامی شجاعانه ایستادگی کرد و در این راه به شهادت رسید در حاشیه نیلگون خلیج فارس را امروز شاهد بودیم که رونمایی از این تندیس مبارک در حاشیه خلیج فارس زیبایی این کار را دو چندان کرده است.
وی گفت: امروز همچنین آئین رونمایی از تندیس استاد بهزادی در کنار تالار بهزاد گناوه برگزار شد که این نیز هدیه کوچکی به اهالی فرهنگ و علم است که همیشه یاد و خاطره این استاد بزرگ در خاطره فرزندان این دیار باقی خواهد ماند.
وی بیان کرد: استاد بهزاد بهزادی از اساتید و معلمان بسیار باسابقه و از مفاخر شهرستان و استان است و بسیاری از معلمان و اساتید و نخبگان این دیار از شاگردان این استاد هستند و علم و شیوه و مکتب این استاد بخصوص در تدریس ریاضیات همیشه در ذهن همه ما ثبت شده است.

وی گفت: استاد بهزادی علاوه بر این، کار بسیار ارزشمندی در بنای یک تالار بهزاد و اهدا آن به اهالی فرهنگ و علم شهرستان کردند که در یادها خواهد ماند.
شهردار بندر گناوه در این آئین‌ها، هدف از نصب تندیس‌های جدید را پاسداشت مقام رفیع شهدا، تجلیل از شخصیت‌های ملی و مفاخر شهرستانی و گرامی داشت مقام شامخ معلم دانست.
جواد رستمی افزود: در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی در نقاط مختلف شهر، اقدامات تازه ای را جهت بهبود سیما و منظر شهری در دست اجرا داریم که ساخت و نصب تندیس‌ها و سردیس‌های مفاخر در همین راستا صورت گرفته است.

در آئین رونمایی از تندیس استاد بهزادی، محمدی زاده، از فرهنگیان پیشکسوت گناوه، پیرامون شخصیت و جایگاه علمی استاد بهزادی سخنانی بیان کرد و از نصب تندیس ایشان قدردانی کرد.