خبر مهم درباره عیدی بازنشستگان و شاغلان/ فرمول جدید دولت برای پرداخت عیدی
خبر مهم درباره عیدی بازنشستگان و شاغلان/ فرمول جدید دولت برای پرداخت عیدی

سرپرست اسبق سازمان تامین اجتماعی درباره عیدی بازنشستگان و شاغلان دولتی و تابع قانون کار توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محمدحسن زدا در ویدئویی که شب گذشته در صفحه اینستاگرامی اش منتشر کرد، توضیحاتی درباره عیدی ۱۴۰۱ شاغلان بازنشستگان ارائه و اظهار کرد: قانون کار تکلیف عیدی شاغلان تابع قانون کار را که در کارخانه ها، موسسات، شرکت ها و … مشغول فعالیت هستند را روشن کرده است و بر این اساس عیدی در نظر گرفته شده حداقل معادل دوماه حقوق پایه و حداکثر معادل سه ماه حقوق پایه است که کارفرما باید به آنان بپردازد.
وی تاکید کرد:  نکته ای که باید به آن توجه شود، این است که شاغلان تابع قانون کار، نباید دریافتی شان را ملاک قرار دهند بلکه حقوق پایه مدنظر است.
سرپرست اسبق سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه میزان عیدی شاغلان در بخش های دولتی(کارمندان دولت) از سوی دولت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان درنظرگرفته شده است، گفت: دولت تحت عنوان حمایت از خانوار، فرمول جدیدی ارائه کرده که مطابق آن به ازای همسر ۴۰۰ هزار تومان و به ازای هر فرزند ۱۵۰ هزار تومان به این مبلغ افزوده می شود.
زدا در پایان اظهارکرد: برای بازنشستگان نیز یک عدد ثابت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی تعیین شده است که زمان واریز آن را باید مسئولان سازمان تامین اجتماعی تعیین و به حساب بازنشستگان واریز کنند.
۲۲۳۲۲۵