خدمات‌رسانی مراکز واکسیناسیون استان بوشهر به مهمانان نوروزی
خدمات‌رسانی مراکز واکسیناسیون استان بوشهر به مهمانان نوروزی

بوشهر- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: مراکز واکسیناسیون استان بوشهر در ایام نوروز فعال هستند و به مهمانان نوروزی خدمات‌دهی می‌کنند.

حسن ملکی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مراکز واکسیناسیون استان بوشهر به مهمانان نوروزی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.
وی با تأکید بر اینکه مراکز واکسیناسیون استان بوشهر در نوروز ۱۴۰۱ فعال است افزود: مسافران نوروزی که واکسیناسیون خود را کامل نکرده یا زمان انجام دوز دوم و سوم فرارسیده است می‌توانند برای دریافت خدمات به مراکز واکسیناسیون استان بوشهر مراجعه کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: از هم استانی‌ها و مسافران نوروزی خواهشمندم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده تا شاهد شدت گرفتن مجدد ویروس کرونا در استان و کشور نباشیم.
آماده‌باش مراکز درمانی استان بوشهر
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال تمامی پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی و مراکز درمانی استان بوشهر برای حوادث احتمالی در حالت آماده‌باش کامل هستند.
حسن ملکی زاده اظهار داشت: با توجه به برگزاری آئین باستانی چهارشنبه‌سوری در کشور و همچنین استان از آحاد مردم خواهشمندم که نکات ایمنی را رعایت کرده تا شاهد حوادث تلخی در آخر سال نباشیم.
کمک به کادر درمان با پیشگیری از حوادث
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و قرار گرفتن در روزهای پایانی سال همه به هم کمک کرده و از حوادث چهارشنبه‌سوری جلوگیری کنیم.
وی با تأکید بر اینکه پیشگیری از حوادث چهارشنبه‌سوری علاوه بر کمک به کادر درمان، باعث جلوگیری از داغدار شدن خانواده‌ها نیز می‌شود اظهار داشت: خانواده‌ها بیشتر مراقب استفاده از وسایل آتش‌زا، از سوی فرزندانشان در این ایام باشند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: تمام ناوگان و پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ برای امدادرسانی به مصدومان احتمالی در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌برند.
پیشگیری از حوادث تلخ چهارشنبه‌سوری
‌ملکی زاده تصریح کرد: با آموزش صحیح والدین به فرزندان خود و افزایش فرهنگ ایمنی در خانواده‌ها بایستی از خطرات تلخ و گاهاً غیرقابل‌جبران جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: در سال گذشته علی‌رغم آموزش کارکنان اورژانس ۱۱۵ و نیروهای آتش‌نشانی به مردم در خصوص خطرات رعایت نکردن نکات ایمنی شاهد بروز حوادث تلخی در استان بوشهر بوده‌ایم.