خطر موج جدید کرونا در استان بوشهر/ پروتکل‌ها جدی گرفته شود
خطر موج جدید کرونا در استان بوشهر/ پروتکل‌ها جدی گرفته شود

گناوه- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به حجم بالای مسافر در استان بوشهر، بی‌توجهی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی منجر به بروز موج جدید کرونا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن ملکی‌زاده ظهر جمعه در بازدید از مراکز واکسیناسیون و اسکان مسافران نوروزی شهرستان گناوه اظهار داشت: عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در فضاهای بسته، اماکن گردشگری و تجاری عامل انتقال ویروس کرونا بوده و اگر مردم رعایت نکنند شاهد بحرانی مانند موج ششم خواهیم بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با توجه به اینکه روزانه شاهد افزایش موارد ابتلاء و بستری‌ها در استان هستیم این زنگ خطری برای ورود به پیک هفتم خواهد بود.
وی تاکید کرد: کاهش درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط هم استانی‌ها و مسافران ما را به سمتی سوق خواهد داد که بعد از پایان تعطیلات نوروزی به سمت افزایش تعداد ابتلاء، بستری‌ها و در نهایت فوتی‌ها برویم.
ملکی‌زاده با اشاره به اینکه متأسفانه شاهد عدم استفاده مردم از ماسک هستیم گفت: این امر بسیار خطرناک بوده و مردم باید کماکان استفاده از ماسک و انجام واکسیناسیون را برای حفظ سلامت خود به صورت جدی ادامه دهند.
وی توصیه کرد: مسافران حتی‌المقدور اسکان خود را در شهر گناوه قرار نداده و جهت اسکان به شهرها و روستاهایی که از نظر تجمع خلوت‌تر هستند مراجعه کنند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: تمام واکسن‌های موجود در کشور در سبد واکسیناسیون استان بوشهر و شهرستان گناوه موجود است از این رو از تمام هم‌میهنان عزیزی که به این استان مراجعه می‌کنند درخواست می‌شود نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.