خط دفاع تیم ملی نیاز به ترمیم دارد/ با قلعه‌نویی راه طولانی داریم
خط دفاع تیم ملی نیاز به ترمیم دارد/ با قلعه‌نویی راه طولانی داریم

صادق ورمزیار در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص عملکرد تیم ملی ایران در تورنمنت کافا گفت: امیر قلعه نویی با تفکرات متفاوت با سرمربی سابق تیم ملی تلاش می‌کند تا به جای بازی‌های تدافعی، به بازی‌های هجومی روی بیاورد واین موضوع را در تیم ملی نهادینه کند. تیم‌های باشگاهی قلعه نویی در لیگ […]

صادق ورمزیار در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص عملکرد تیم ملی ایران در تورنمنت کافا گفت: امیر قلعه نویی با تفکرات متفاوت با سرمربی سابق تیم ملی تلاش می‌کند تا به جای بازی‌های تدافعی، به بازی‌های هجومی روی بیاورد واین موضوع را در تیم ملی نهادینه کند. تیم‌های باشگاهی قلعه نویی در لیگ برتر هم هجومی بازی می‌کردند. البته نباید از این موضوع غافل شویم که تیم ملی در حال تغییرات اساسی است و هنوز راهی طولانی در پیش دارد.
وی ادامه داد: هنوز تیم ملی ما محک جدی نخورده و با تیم‌های بزرگ بازی انجام نداده اما همین تورنمنت هم برای تیم ملی مفید است چون کادر فنی می‌تواند شناخت کاملی از تمام بازیکنانش پیدا و تاکتیک‌هایی که مد نظر دارد در این دیدارها پیاده کند.
کارشناس فوتبال در خصوص نتایج بدست آمده در تورنمنت کافا یادآور شد: در بازی‌های تدارکاتی برد و باخت مهم نیست و هدف آشنایی بیشتر با عملکرد بازیکنان، تاکتیک پذیری آنها و آمادگی جسمانی بازیکنان است. پیروزی برابر هر حریفی راضی کننده است اما قلعه نویی به دنبال ارائه تفکرات جدید است تا بتواند تفکرات دفاعی گذشته را از ذهن بازیکنان پاک کند.
ورمزیار در خصوص عملکرد خط دفاع تیم ملی کشورمان گفت: در دو بازی گذشته دو گل دریافت کردیم که این یک زنگ خطر برای تیم ملی است. باید این ضعف برطرف شود. بطور حتم کادر فنی هم می‌داند که باید این ضعف برطرف شود، تیم ملی بازی‌های سختی در جام ملت‌های آسیا خواهد داشت که اگر خط دفاع اشتباه کند بازهم جام را از دست خواهیم داد. البته این بازی‌ها نقاط ضعف تیم را آشکار می‌کند.
وی ادامه داد: تیم ملی کشورمان در حال تغییر است، نزدیک به ۸ سال فوتبال ما با تفکرات کی روش حرکت کرد و حالا قلعه نویی به دنبال این تغییر ذهنیت است. بنابراین باید به او زمان بدهیم تا بتواند به اهدافی که دنبال آن است دست پیدا کند.
خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید