خط و نشان عجیب اسکوچیچ برای انگلیس: می‌توانیم شما را شکست بدهیم
خط و نشان عجیب اسکوچیچ برای انگلیس: می‌توانیم شما را شکست بدهیم

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تیم‌های آمریکا، انگلیس و برنده پلی آف اروپا (ولز با برنده اوکراین – اسکاتلند) همگروه شده است. رویارویی با انگلیس یکی از جذابترین دیدارهای ایران در تاریخ حضورش در جام جهانی خواهد بود و در روزهای اخیر حتی باعث بالا گرفتن […]

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با تیم‌های آمریکا، انگلیس و برنده پلی آف اروپا (ولز با برنده اوکراین – اسکاتلند) همگروه شده است.
رویارویی با انگلیس یکی از جذابترین دیدارهای ایران در تاریخ حضورش در جام جهانی خواهد بود و در روزهای اخیر حتی باعث بالا گرفتن کُری های رسانه‌ای شده است.
این موضوع حتی در اظهارات دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران هم به صورت واضح قابل مشاهده است که قصد دارد روحیه تیمش را قبل از جام جهانی بالا ببرد.
اسکوچیچ تاکید کرد که تیمش می‌تواند انگلیس را شکست بدهد و هر بازیکنی چنین باوری نداشته باشد، در لیست ایران برای جام جهانی حضور نخواهد داشت. وی که یک مربی کُروات است، با الهام از پیروزی تیم ملی کشورش برابر انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۸، در حال القای این باور به بازیکنان تیم ایران است.
سرمربی تیم ملی ایران در گفتگو با نشریه «سان» انگلیس گفت: دلیلی وجود ندارد که فکر نکنیم می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم. چرا که نه؟
اسکوچیچ تاکید کرد: به یاد داشته باشید، من کروات هستم، بنابراین می‌دانم که می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم.
وی ادامه داد: مردم ممکن است به بازی نگاه کنند و بگویند شکست ایران از انگلیس یکی از بزرگترین شوک‌های تاریخ جام جهانی خواهد بود. خب آنها می‌توانند چنین فکر کنند اما فوتبال غیرقابل پیش بینی است.
سرمربی تیم ملی ایران تصریح کرد: ما ۱۵ بازی انجام نمی‌دهیم، یک بازی انجام می‌دهیم و هر چیزی ممکن است در یک بازی اتفاق بیفتد.

به گزارش نشریه سان، ایران در رده ۲۱ فیفا قرار دارد و علیرضا جهانبخش بازیکن سابق تیم برایتون و مهدی طارمی از پورتو را در اختیار دارد.
اسکوچیچ گفت: شاید ترجیح می‌دادیم در بازی اول با انگلیس بازی نکنیم، اما همین که هست. آماده بازی برابر هر تیمی در هر زمانی هستیم. البته آنها (بازیکنان) هم معتقدند که می‌توانند انگلیس را شکست بدهند و جواز صعود را بگیرند. آنها باید هم این باور را داشته باشند زیرا من به آن اعتقاد دارم و آن‌را قبلاً به بازیکنان منتقل کرده‌ام. بنابراین آنها باید باور داشته باشند. اگر باور نکنند، برای این سطح از ورزش نیستند.
وی همچنین به تمجید از شرایط بازیکنان ایران پرداخت و گفت: گاهی تیم‌های آسیایی در اروپا هم دست کم گرفته می‌شوند اما بازیکنان زیادی داریم که در اروپا بازی می‌کنند و می‌توانند برای صعود از این گروه بجنگند.
سرمربی تیم ملی ایران با اشاره به مزیت میزبانی قطر برای ایران یادآور شد: مزیت واقعی برای ما این است که بازیکنان زیادی داریم که دومین یا سومین جام جهانی را تجربه می‌کنند. ما تیم اول آسیا هستیم اما این مهم نیست. مهم این است که بهترین بازیکنان را آماده داریم.
اسکوچیچ در پایان گفت: روحیه مردم ایران را می‌شناسم. برای این پسرها (بازیکنان تیم ملی) بازی کردن برای تیم کشورشان بسیار مهم است.