درخواست رئیس کمیته ملی المپیک ازقالیباف برای بودجه سال آینده ورزش
درخواست رئیس کمیته ملی المپیک ازقالیباف برای بودجه سال آینده ورزش

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از تندیس طلایه داران بازی های آسیایی گفت: ورزش ایران تاریخ ۳ هزار ساله دارد و اسناد آن در موزه موجود است. ایران زمین همیشه می‌درخشد، طلایه‌دار قهرمانان بوده و ورزش ایران حامل غرور، غیرت ایرانی و نشاط ملی است. به دلیل فشارهای روحی و […]

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از تندیس طلایه داران بازی های آسیایی گفت: ورزش ایران تاریخ ۳ هزار ساله دارد و اسناد آن در موزه موجود است. ایران زمین همیشه می‌درخشد، طلایه‌دار قهرمانان بوده و ورزش ایران حامل غرور، غیرت ایرانی و نشاط ملی است. به دلیل فشارهای روحی و روانی، ورزش نشاط زیادی به جامعه بخشیده است‌.
وی با طرح این سوال که «چرا اینقدر به ورزش تاکید داریم؟» و به ۱۰ محور اشاره کرد و از جمله اینکه ورزش می تواند با کمترین هزینه عامل نشاط و سربلندی کشور شود.
صالحی امیری ادامه داد: ورزش به جامعه روحیه می دهد، دیگر اینکه ورزش عامل هویت و غرور ایرانی است، ورزش ایران زمین عامل نشاط ملی است.
رئیس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه جامعه بیش از هر زمان دیگری به امید و نشاط نیاز دارد، خاطرنشان کرد: ورزش این امید و نشاط را تزریق می کند، امروز اگر با اعتیاد مواجه هستیم به خاطر سرمایه گذرای کافی در سلامت و تربیت بدنی است.
وی تصریح کرد: ورزش کانون تولید سرمایه است، کمک های مومنانه در ورزش موج می زند و این یعنی معرفت، سرمایه انسانی در ورزش قابل توجه است، ورزش امروز به اقتصاد هم کمک می کند.
صالحی امیری با تاکید بر اینکه ما از فضای قهرمانی باید به پهلوانی حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: یک‌ سخن با ریاست مجلس داریم و اینکه به حمایت مجلس و دولت بیش از گذشته نیاز دارد و این نیاز شخصی نیست. تقاضا این است موانع از توسعه ورزش قهرمانی و همگانی برداشته شود، به آموزش و زیرساخت ها توجه شود.
سال گذشته مجلس کمک جدی به ورزش داشت اما اگر قرار است ما پاسخگو باشیم به توسعه بیشتر نیاز داریم، راه توسعه ورزش از مجلس می گذرد.
می خواهم که مجلس در برنامه سال ۱۴۰۰ ورزش را در اولویت قرار دهد.