دریانوردان بوشهری در خانه بمانند/ احتمال غرق شدن شناورهای کوچک
دریانوردان بوشهری در خانه بمانند/ احتمال غرق شدن شناورهای کوچک

بوشهر- مدیرکل هواشناسی بوشهر گفت: با توجه به مواج بودن دریا به‌ویژه از شنبه تا دوشنبه از دریانوردان به‌ویژه دارندگان شناورهای کوچک می‌خواهیم به دریا نروند.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: وزش باد شدید شمال غربی که از دیروز آغاز شده است تا دوشنبه آینده (۶ دی) ادامه می‌یابد و خلیج‌فارس، سواحل و فراساحل استان بوشهر همچنان مواج خواهد بود.
وی بابیان اینکه در این مدت موج‌های ۱.۵ تا ۳ متری در دریا رخ می‌دهد ادامه داد: انتظارم داریم یکشنبه (۵ دی)، سرعت باد در مناطق مرکزی و جنوبی خلیج‌فارس گاهی به بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج در ساحل به بیش از ۲ متر و در فراساحل تا ۳ متر برسد.
شکوهی‌پور افزود: شنبه و یکشنبه خلیج‌فارس، سواحل و فراساحل استان و دوشنبه سواحل و فراساحل جنوبی استان، تحت تأثیر این شرایط خواهند بود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: این وضعیت باعث اختلال در رفت‌وآمدها و فعالیت‌های دریایی در خلیج‌فارس می‌شود و احتمال غرق شدن شناورها به‌ویژه شناورهای کوچک وجود دارد؛ بنابراین در این مدت از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی خودداری شود.