دولتمردان باید برای بهبود معیشت مردم تلاش بیشتری داشته باشند
دولتمردان باید برای بهبود معیشت مردم تلاش بیشتری داشته باشند

بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته انتظار می‌رود که دولتمردان باید برای بهبود معیشت و ازدواج و مسکن جوانان تلاش بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سیدغلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر ضمن تسلیت ۲۵ محرم سالروز شهادت حضرت زین العابدین (ع) اظهار داشت: سالروز شهادت این امام بزرگوار تحت الشعاع عزاداری‌های سالار شهیدان و حادثه کربلا قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: لازم است با توجه به جایگاه حضرت علی بن حسین (ع) در زنده نگه داشتن مکتب شیعه، به برگزاری مراسم سوگواری حضرت زین العابدین (ع) اهتمام شود.
امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به سالروز کودتای ۲۸ مرداد ماه علیه نهضت ملی شدن صنعت نفت و بازگشت سلطنت پهلوی، یادآور شد: این واقعه به گفته رهبر معظم انقلاب حاصل اعتماد به آمریکا است.
وی افزود: این واقعه امروز هم درسی بزرگ برای ملت و دولتمردان کشور است که اعتماد به آمریکا چیزی جز ضرر به همراه ندارد و هوشیاری امام و رهبری در طی عمر انقلاب اسلامی مانع از طمع ورزی استکبار آمریکایی به ایران اسلامی شده است.
هاشمی با اشاره به روز جهانی مسجد در ۳۰ مرداد ماه و فعالیت ۸۰ هزار مسجد در سراسر کشور ادامه داد: مسئولان مرتبط، هیأت امنا و بانیان و امامان جماعت مسجدها با توجه به کارکردها و ظرفیت‌های متعدد این مراکز، همه تلاش خود را برای جذب جوانان و نوجوانان بکار گیرند چراکه حضور در این مکان مقدس، جوانان را از انحراف بیمه می‌کند.
وی گفت: در این دوره گسست فرهنگی، مسجد ظرفیتی بسیار مهم و مردم نهاد برای اتحاد و همدلی مردم است و بستر خدمات اجتماعی بسیاری است که باید فعال شود.
امام جمعه موقت بوشهر اضافه کرد: مسجد نباید تنها برای حضور افراد مسن باشد و جوانان از آن گریزان باشند بلکه باید با استفاده از کارکرد فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در کنار عبادت و یاد خدا، جوانان به سمت آن جلب شوند.
وی گفت: دولت سیزدهم در یکسال اخیر به دور از حاشیه و سیاسی‌کاری با استفاده از شایسته سالاری واقعی و به شکل جهادی اقدامات خوبی انجام داده است.
هاشمی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد دولتمردان شهید بیان کرد: این باید همچنان با تدبیر برای بهبود وضعیت زندگی مردم نجیب و انقلابی ایران اسلامی تلاش کند.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب عبارت‌هایی مانند دولت جهادی، مؤمن، انقلابی و کاربلد را در وصف دولت سیزدهم بیان کرده‌اند و مردم انتظار بالاتری برای حل مسائل دارند.
امام جمعه موقت بوشهر اظهار داشت: به رغم تلاش‌های بسیار دولت سیزدهم اما مردم از این دولت جهادی و مردمی انتظار بیشتری برای رفع مشکلات دارند و دولتمردان باید برای بهبود معیشت و ازدواج و مسکن جوانان تلاش بیشتری داشته باشند.