رمزگشایی از صحبت‌های حامد لک/ سوگلی پرسپولیس بیرانوند بود؟
رمزگشایی از صحبت‌های حامد لک/ سوگلی پرسپولیس بیرانوند بود؟

به گزارش خبرنگار مهر، حامد لک در ابتدای فصل بیستم لیگ برتر فوتبال ایران به پرسپولیس آمد تا جانشین علیرضا بیرانوند در چارچوب دروازه این تیم شود. عملکرد درخشان لک به پرسپولیس کمک ویژه‌ای کرد تا این تیم به پنجمین قهرمانی در لیگ برتر رسیده و نایب قهرمانی لیگ قهرمان آسیا در سال ۲۰۲۰ را […]

به گزارش خبرنگار مهر، حامد لک در ابتدای فصل بیستم لیگ برتر فوتبال ایران به پرسپولیس آمد تا جانشین علیرضا بیرانوند در چارچوب دروازه این تیم شود.
عملکرد درخشان لک به پرسپولیس کمک ویژه‌ای کرد تا این تیم به پنجمین قهرمانی در لیگ برتر رسیده و نایب قهرمانی لیگ قهرمان آسیا در سال ۲۰۲۰ را همچون سال ۲۰۱۸ کسب کند. لک در حالی تبدیل به گزینه قابل اعتماد کادر فنی در قامت دروازه پرسپولیس شد که توانست به رکورد ۱۷ کلین شیت در تاریخ رقابت‌های لیگ برتر برسد.
دروازه بان سرخپوشان پایتخت در روزهای موفقیتش کمتر مصاحبه می کرد تا مبادا اسیر حاشیه شود و بهانه‌ای دست رقیبان خود بدهد. لک که توانست به اکثر رکوردهای علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی ایران در پرسپولیس برسد از سوی دراگان اسکوچیچ به اردوها دعوت نشد تا اینگونه طرد شده و نسبت به آن معترض شود.

لک هرچه از زمان حضورش در پرسپولیس گذشت به جای اینکه از رکوردهای دروازه‌بانی خود در این تیم لذت ببرد روندی معکوس را برای بغل کردن دوباره حاشیه در پیش گرفت. بد اخلاقی او در جریان دیدار پرسپولیس با پیکان تهران در هفته آخر لیگ برتر فصل گذشته باعث رنجش خاطر کریم باقری شد تا مربی این تیم در جشن قهرمانی شرکت نکند و یحیی گل محمدی دروازه‌بان موفق خود را تهدید به اخراج کند.
عذرخواهی لک از باقری باعث حضور دوباره او در تمرینات پرسپولیس شد اما دیگر خبری از ادامه موفقیت‌های او نبود. لک در سه هفته ابتدایی فصل جاری لیگ برتر عملکرد خوبی نداشت تا یحیی گل محمدی سراغ بوژیدار رادوشوویچ رفته و از او استفاده کند.
دروازه‌بان کُروات پرسپولیس نیز نتوانست کمکی به بهبود گل‌های خورده این تیم کند تا بار دیگر حامد لک به دروازه این تیم باز گردد. بازگشت لک به دروازه این تیم با شروع کلین شیت هایش همراه بود اما جدایی قریب الوقوع رادو و شایعه جذب دروازه بانی جدید برای این تیم باعث شد تا لک روندی متفاوت را نسبت به فصل گذشته از سر بگیرد.
او که انتظار داشت دستکش طلای دروازه بانی فصل گذشته را در دست بگیرد، با کج سلیقگی و رفتارهای پر ابهام مسئولان سازمان لیگ فوتبال در عدم برگزاری جشن بهترین‌های فوتبال با بهانه شیوع کرونا روبرو شد تا در صحبت‌هایش با خبرنگاران به آن بپردازد.
لک که به جنجال در فوتبال باشگاهی ایران عادت کرده بود نسبت به کلین شیت‌های فصل جاری خود نیز رفتار متفاوت داشت. وی که بعد از بازی هفته نهم لیگ برتر از نبود بند پاداش بابت کلین شیت در قراردادش گلایه کرده بود، پس از برد روز گذشته پرسپولیس مقابل ذوب آهن اصفهان بازهم به صورت غیر مستقیم به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: «سوگلی نیستیم که برای ما جشنواره برگزار کنند و به ما دستکش طلا بدهند. سال گذشته بدون دستکش طلا، بیشترین کلین‌شیت را داشتم. کلین‌شیت اهمیتی ندارد و مهم این است که در پایان فصل ما قهرمان هستیم.»
صحبت‌های کنایه آمیز لک در قبال آنچیزی است که در گذشته برای بیرانوند در دوران حضورش در پرسپولیس اتفاق افتاد اما برای دروازه بان فعلی سرخ‌ها رنگ واقعیت به خود نگرفته است.