ششمین دوره انتخابات شورای هیئت های مذهبی در گناوه برگزار شد
ششمین دوره انتخابات شورای هیئت های مذهبی در گناوه برگزار شد

گناوه-ششمین دوره انتخابات شورای هیئت های مذهبی همزمان با سراسر کشور صبح جمعه دراداره تبلیغات اسلامی گناوه برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناوه در حاشیه برگزاری این انتخابات در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ششمین دوره انتخابات شورای هیأت‌های مذهبی در شهرستان گناوه همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح روز جمعه در محل اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آغاز و تا ساعت ۱۴ ادامه یافت.
حجت‌الاسلام عباس پارسایی با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات ۱۰ نفر داوطلب شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان گناوه شده‌اند افزود: اعضای اصلی برای قرار گرفتن در شورای هیأت‌های مذهبی هر شهرستان بر اساس هیأت‌های ثبت شده آن شهرستان مشخص می‌شود که این تعداد برای شهرستان گناوه، ۵ عضو اصلی و ۳ نفر علی‌البدل است.
وی گفت: اسامی داوطلب‌ها پس از اعلام آمادگی افراد برای کاندیدا شدن ثبت و ضبط شد و در محل رأی‌گیری جهت اخذ رأی نصب شد.
وی تصریح کرد: برای افراد شرکت‌کننده در انتخابات، شرایط ویژه‌ای لازم است که این شرایط به اطلاع متقاضیان رسانده شده که التزام عملی به ولایت فقیه، تابعیت جمهوری اسلامی، عدم داشتن سوءسابقه کیفری، رعایت شئونات اسلامی در اجتماع، حسن شهرت، متاهل‌بودن، مسلمان بودن، عدم وابستگی به جریانات فکری منحرف، داشتن حداقل مدرک دیپلم، توانایی جسمی و فرصت کافی جهت انجام مأموریت‌ها، سکونت دائمی در شهرستان، حداقل سن ۲۵ و حداکثر ۶۵ سال، داشتن مجوز هیأت مذهبی، ارائه کارت پایان خدمت، و داشتن حداقل سه سال سابقه مسؤولیت هیأت مذهبی از جمله شرایط است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناوه یادآور شد: با توجه با فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «هیئت کانون جهاد تبیین است»، هیأت‌های مذهبی یکی از ارکان فرهنگی در هر شهر و شهرستان و دارای اهمیت بسزایی هستند و تصمیم‌گیری‌های کلان برنامه‌های فرهنگی هر شهرستان و ایجاد همدلی بین هیئت‌های مذهبی و سیاست گذاری بین این هیئت‌ها در شهرستان را در راستای پیشبرد اهداف و برنامه‌ها انجام می‌دهند.
حجت الاسلام پارسایی عنوان کرد: در این انتخابات پس از پایان وقت قانونی رأی‌گیری، با حضور ناظر ستاد، مدیر اداره تبلیغات شهرستان، نمایندگان کاندیداها بازشماری آرا انجام و تأیید و ثبت آن به اطلاع استان و مرکز رسانده و در آنجا تأیید می‌شود.
وی گفت: اولین جلسه شورای جدید پس از تأیید این انتخابات، با حضور اعضا و رئیس اداره تبلیغات شهرستان تشکیل می‌شود و ۵ نفر اعضا اصلی با رأی گیری رئیس، نایب رئیس و دبیر شورا را از بین خود انتخاب و پس از آن مجموعه به صورت رسمی شروع به کار و فعالیت می‌کند.