شمار گردشگران نوروزی گناوه پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر اعلام شد
شمار گردشگران نوروزی گناوه پنج میلیون و ۶۰۰ هزار نفر اعلام شد

گناوه – ایرنا – فرماندار گناوه گفت: در تعطیلات نوروز امسال، پنج میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر و گردشگر نوروزی به این شهرستان وارد شدند.

محمدتقی صفری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: ملاک و شاخصه آمار ورودی جمعیت هموطنان به این شهرستان در تعطیلات نوروز، اسکان در مدارس، هتل و مهمانپذیرها، خانه‌های مبله، بوستان ها، سواحل شهرهای گناوه، بندرریگ و روستاهای ساحلی و پارکینگ ها بوده است.

وی اظهارداشت: آب و هوای مناسب بهاری، ساحل زیبا و موقعیت تجاری گناوه باعث شد تا امسال میهمانان نوروزی زیادی پس از گذشت ۲ سال خانه نشینی بخاطر بیماری کووید ۱۹ از نقاط مختلف کشور به شهرستان گناوه سفر کنند.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گناوه گفت: شرایط و موقعیت خاص گردشگری گناوه سبب شد تا مسافران اقامت چند روزه در این شهرستان داشته باشند.

وی افزود: خدمات رسانی مطلوب به میهمانان نوروزی در طول تعطیلات نوروز در اولویت این ستاد است و به رغم ورود جمعیت چندین برابری، مسئولان ستاد خدمات سفر با  همراهی و همیاری مردم میهمان نواز ، زمینه سفری ایمن، با امنیت خوب، آسان و بانشاط برای هموطنان فراهم شد.

صفری بیان کرد: ستاد خدمات سفر این شهرستان قبل از تعطیلات نوروز با تشکیل کمیته های ۱۲ گانه فعال و هرکدام براساس وظایف تعیین شده به خدمات رسانی مشغول شدند.

فرماندار گناوه  از حمایت های استاندار، معاونان استانداری بوشهر و مدیران کل مربوطه، زحمات و تلاش بی شائبه شهرداران و شوراهای اسلامی شهر و روستا، آموزش و پرورش، شورای  تامین و اداری، بخشداران گناوه و ریگ، اعضای ستاد تسهیلات خدمات سفر و مردم میهمان نواز این شهرستان در ایام تعطیلات نوروز قدردانی کرد.

شهرستان ساحلی و تجاری گناوه با جمعیت ۱۰۵ هزارنفر در شمال استان بوشهر قرار دارد و در تعطیلات نوروز امسال  رتبه اول ورود گردشگران را در استان دارا شد.