شهرستان دشتستان نماد تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین شود
شهرستان دشتستان نماد تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های دشتستان گفت: شهرستان دشتستان نماد تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در سطح ملی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه شبانکاره اظهار داشت: شهر شبانکاره دارای تاریخی بزرگ و درخشان است و یک منطقه مهم با تراز تاریخی باشکوه است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان دشتستان محصول تمدن بین‌النهرین است اضافه کرد: این شهرستان در حوزه روحانیت هم دارای تاریخی درخشان و باشکوه است.
امام جمعه بوشهر بر تأمین آب، رفع مشکل حوزه کشاورزی و رسیدگی به نیازهای مردم تاکید کرد و افزود: ایجاد شهرک خرما در این شهرستان، توسعه آبیاری نوین، توسعه صنعت پائین‌دستی کشاورزی و… باید با جدیت دنبال شود.
وی با تقدیر از تلاش‌های حجت‌الاسلام حمادی امام جمعه سابق شبانکاره، ایشان را فردی دلسوز، پرتلاش و پیگیر معرفی کرد و ادامه داد: ایشان به صورت مستمر پیگیر مسائل و مشکلات مردم بودند و کارهای بزرگی در دوره خدمت خود داشتند و مردم هم قدردان ایشان هستند.
آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه مردم ما خوش‌استقبال و خوش‌بدرقه هستند اضافه کرد: مردم دشتستان هم خوب استقبال می‌کنند و هم خادمان خود را تکریم می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در مقابل تهاجم تحریف دشمن جهاد تبیین مطرح شده است افزود: دشمنان دنبال تحریف اسلام، تحریف شخصیت پیامبر، تحریف عدالت، تحریف انقلاب اسلامی و… هستند و می‌خواهند جای دوست و دشمن، خادم و خائن را عوض کند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به شعار تولید، دانش‌بنیانی و اشتغال‌آفرینی بیان کرد: تولید جوهره منظومه اقتصادی است و اگر تولید نباشد این مجموعه به خوبی نمی‌چرخد. تولید بر اساس علم و فناوری باشد.
وی تولید دانش‌بنیان را مبتنی بر استفاده از علم و دانش در عرصه تولید دانست و خاطرنشان کرد: در عرصه خرما باید از تولید و آبیاری تا برداشت و فروش و صادرات طراحی مناسب علمی داشته باشیم.
آیت‌الله صفایی بوشهری خواستار اشتغال‌زایی پایدار شد و گفت: انتظار داریم مسئولان تلاش کنند تا شهرستان دشتستان نماد تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در سطح ملی شود.
در این مراسم از بیش از ۱۴ سال خدمت حجت الاسلام حمادی در سمت امامت جمعه بخش شبانکاره تقدیر و حجت الاسلام پردل به عنوان امام جمعه جدید این بخش منصوب شد.