شکل‌گیری نهضت پژوهشی در بوشهر/ استان در عرصه علمی ارتقا یافت
شکل‌گیری نهضت پژوهشی در بوشهر/ استان در عرصه علمی ارتقا یافت

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر از شکل‌گیری نهضت پژوهشی در استان خبر داد و گفت: با این اقدامات شاهد ارتقای سطح استان در عرصه علمی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری پیش از ظهر یکشنبه در نشست اعضای دبیرخانه هفتمین کنگره علمی پژوهشی علامه بلادی بوشهری (ره) اظهار داشت: فعالیت‌های پژوهشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
امام جمعه بوشهر با اشاره به شکل‌گیری یک نهضت علمی پژوهشی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: این نهضت باعث ارتقای استان در عرصه علم و پژوهش شده است.
وی با اشاره به حرکت‌ها و نهضت‌های علما و روحانیون استان بوشهر در طول تاریخ تصریح کرد: عظمت روحانیت استان سال‌ها بود که از یاد رفته بود اما برگزاری این کنگره هم باعث احیای دوباره این حرکت‌ها و نهضت‌ها شد.
صفایی بوشهری با اشاره به اینکه این اقدامات، تالیفات علمی روحانیت استان را رونق بخشیده است ادامه داد: در آینده چند کتاب پیرامون روحانیت استان بوشهر تهیه و تدوین می‌شود.
وی با بیان اینکه روحانیت استان از دیرباز یک روحانیت دارای دانش و معارف دین، زهد و پارسایی و اخلاق مدار بوده‌اند گفت: به ویژه این ویژگی‌ها نزد علمای استان در حوزه نجف و قم مشهور بوده است.
امام جمعه بوشهر با بیان اینکه خیلی‌ها می‌خواستند تا روحانیت استان بوشهر تجلی پیدا نکند گفت: در صدر آنها کشور انگلستان قرار دارد که با سیاست‌های مختلفی می‌خواست این مبارزات ضد استعماری بزرگان استان در تاریخ محو شود، چنانچه با رئیس‌علی دلواری این کار را کرد و عکس او را تا امروز مخفی کرده‌اند.
صفایی بوشهری با بیان اینکه با بیان اینکه امروز عزت و عظمت روحانیت استان بوشهر را مشاهده می‌کنیم گفت: این کنگره تاریخ روحانیت استان بوشهر را احیا کرد و بایستی در سطح بالایی آن را برگزار و ادامه داد.
وی با بیان اینکه سطح علمی مقالات سال به سال در حال رشد و ارتقا است افزود: شاخص‌های علمی به هیچ وجه نباید پایین گرفته شود تا تراز علمی کنگره حفظ گردد؛ همه مقالات بایستی در گنجینه این کنگره حفظ و مقالات برتر در قالب چند جلد تدوین و چاپ شود.