عملیات اجرایی احداث دو مدرسه در شهرستان گناوه آغاز شد
عملیات اجرایی احداث دو مدرسه در شهرستان گناوه آغاز شد

بوشهر- با حضور مردم و مسئولان، عملیات اجرایی احداث دو مدرسه با مشارکت خیرین در شهرستان گناوه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عملیات اجرایی احداث دو مدرسه روستای کلر و احمد حسین در شهرستان گناوه با حضور مردم و مسئولان این شهرستان آغاز شد. قبل از این، پنج پروژه عمرانی خیرساز آموزش و پرورش شهرستان گناوه به صورت فعال در حال اجرا بود.

آموزش و پرورش شهرستان گناوه در حال حاضر هفت پروژه عمرانی فعال دارد که توسط خیرین در حال ساخت است.

مدرسه شهربانو شریف، مدرسه شهید کرمی روستای سربست، سالن ورزشی چند منظوره، ساخت سه کلاس درس در دبستان حضرت رقیه، مدرسه باران، مدرسه شهید نصرت الله احمدی روستای کلر و مدرسه شهید محمد جعفر سهیلی روستای احمد حسین پروژه‌های فعال آموزش و پرورش گناوه هستند.

تقویت زیرساخت‌های آموزشی

محمد تقی صفری فرماندار گناوه بعد از ظهر چهارشنبه در مراسم کلنگ زنی مدارس روستای کلر و احمد حسین گفت: کار خیر برای خدا همیشه ماندگار و ماندگاری آن به قامت تاریخ است.

وی افزود: قدردان خیرین هستیم که با حضور خود در ساخت مدارس کمک شایانی به تحصیل دانش‌آموزان در روستاها می‌کنند.

صفری اظهار داشت: مردم شهرستان گناوه لایق بهترین‌ها و زیباترین‌ها هستند و باید برای آنها این بهترین‌ها را مهیا کنیم.

اجرای ۷ پروژه در گناوه

حسن رفعت آزاد معاون امور مشارکت‌های اداره کل نوسازی استان بوشهر گفت: پنج پروژه فعال خیرساز در حال حاضر در گناوه در حال کار است و دو پروژه روستاهای کلر و احمدحسین نیز از امروز به آنها اضافه خواهد شد.

ایشان بیان داشت: حضور پررنگ خیرین در گناوه به دلیل ارتباط خوب مدیر آموزش و پرورش شهرستان با خیرین است.

رفعت یادآور شد: ۹۵ پروژه فعال در سطح استان وجود دارد که ۶۲۵ کلاس درس، ۱۳۰ هزار متر مربع و بودجه‌ای حدود ۳۰۱ میلیارد تومان را شامل می‌شود و تمامی این پروژه‌ها سال آینده تکمیل و تجهیز می‌شوند.

استفاده از ظرفیت خیرین

اسکندر احمدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناوه گفت: خیر نیک اندیش ساخت مدرسه شهید نصرت الله احمدی خانواده امیرزاده و خیرین نیک اندیش ساخت مدرسه شهید محمد جعفر سهیلی را ایرج عباسی برعهده دارد که ما قدردان این عزیزان و همه خیرینی که ما را در سال‌های اخیر همراهی کردند هستیم.

وی افزود: در مهرماه ۱۴۰۱ شاهد افتتاح هر دو مدرسه خواهیم بود و دانش آموزان روستای کلر و احمد حسین می‌توانند سال تحصیلی جدید را در روستای خود آغاز کنند.

احمدی اظهار داشت: بعد از ۲۰ سال دوباره شاهد احداث مدرسه در روستای احمد حسین خواهیم بود. و انشاالله کلنگ زنی ساخت مدرسه در منطقه حرم تا حرم گناوه را بزودی در اولویت کار خود قرار خواهیم داد.